Przeczytaj w weekend

Oficjalnie – film Deadwood zadebiutuje już na wiosnę

Trwają prace nad pełnometrażowym filmem Deadwood. HBO potwierdziło niedawne pogłoski - produkcja faktycznie zadebiutuje już na wiosnę tego roku.

Trwają prace nad pełnometrażowym filmem Deadwood. HBO potwierdziło niedawne pogłoski - produkcja faktycznie zadebiutuje już na wiosnę tego roku.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  hbo 

Deadwood to western, którego akcja rozgrywają się w tytułowej miejscowości – przed i po aneksji do terytorium Południowej Dakoty w latach 1875-1876. Emisja oryginalnego serialu zakończyła się w 2006 roku, jednak od jakiegoś czasu słychać o jego filmowej kontynuacji. Zgodnie z opisem fabuły, w filmie bohaterowie spotkają się po 10 latach, by świętować fakt, że Dakota Południowa oficjalnie ma status stanu. Stare rywalizacje odżyją, sojusze będą poddane sprawdzianowi, a rany na nowo zostaną otwarte. Postacie muszą zmierzyć się z nieuniknionymi zmianami w rzeczywistości, które przychodzą z biegiem czasu.

Choć wciąż nie ma oficjalnej daty premiery filmu, HBO potwierdziło, że Deadwood zadebiutuje na wiosnę tego roku. Takie pogłoski słychać było już od dawna, jednak dopiero teraz potwierdził je Casey Bloys. Twórcom zależy na tym, by produkcja miała szansę wziąć udział w konkursie Primetime Emmy Awards. Przypomnijmy, że sam serial był nominowany do Emmy aż 28 razy, z czego zdobył 8 statuetek.

Za sterami nowego filmu stoi David Milch. W obsadzie powrócą Ian McShane (Al Swearengen), Timothy Olyphant (Seth Bullock), Molly Parker (Alma Ellsworth), Paula Malcomson (Trixie), John Hawkes (Sol Star), Anna Gunn (Martha Bullock), Dayton Callie (Charlie Utter), Brad Dourif (Doc Cochran), Robin Weigert (“Calamity” Jane Canary), William Sanderson (E.B. Farnum), Kim Dickens (Joanie Stubbs) i Gerald McRaney (George Hearst).

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV