Repertuar kin Nowość Program TV

Ogień i krew: poznaj szczegóły nowej książki George’a R.R. Martina

Ogień i krew do nowa książka George'a R.R. Martina, która przeniesie czytelników do świata Gry o tron. Znamy datę i okładkę polskiego wydania.

Czytelnicy już od dawna czekają na nową powieść George’a R.R. Martina ze świata Pieśni Lodu i Ognia. Niestety na The Winds of Winter przyjdzie nam jeszcze poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Jednakże jest też dobra wiadomość dla fanów świata znanego także z serialu Gra o tron – już w listopadzie ma się ukazać książka A Fire and Blood. Jej pierwsza część ukaże się w Polsce już 20 listopada nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka pod tytułem Ogień i krew.

W pozycji tej zostanie przedstawiona historia rodziny Targaryenów, od ich ucieczki z Valyrii, poprzez podbicie Siedmiu Królestw, aż po Taniec Smoków i inne dramatyczne wydarzenia z historii tego rodu. Część tych wydarzeń czytelnicy poznali już na kratach powieści i opowiadań, a także książki Świat Lodu i Ognia. Tym razem bogato ilustrowana przez Douga Wheatleya książka będzie koncentrowała się przede wszystkim na rodzie Targaryenów.

George R.R. Martin w ten sposób zapowiada Ogień i krew:

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprezentowało już polską okładkę pierwszego tomu Ognia i krwi:

A tak brzmi polski opis książki:

Ogień i krew, część 1 - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.
Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?
To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera także ponad osiemdziesiąt nowych czarnobiałych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.
Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia.

Niecierpliwi czytelnicy już teraz mogą przeczytać fragment Ognia i krwi na stronie George’a R.R. Martina.

Źródło: Zysk i S-ka / fot. Gage Skidmore/wikimedia.org

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.