Ogień i krew: poznaj szczegóły nowej książki George’a R.R. Martina

Ogień i krew do nowa książka George'a R.R. Martina, która przeniesie czytelników do świata Gry o tron. Znamy datę i okładkę polskiego wydania.

Ogień i krew do nowa książka George'a R.R. Martina, która przeniesie czytelników do świata Gry o tron. Znamy datę i okładkę polskiego wydania.

Czytelnicy już od dawna czekają na nową powieść George R.R. Martin ze świata Pieśni Lodu i Ognia. Niestety na The Winds of Winter przyjdzie nam jeszcze poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Jednakże jest też dobra wiadomość dla fanów świata znanego także z serialu Game of Thrones - już w listopadzie ma się ukazać książka A Fire and Blood. Jej pierwsza część ukaże się w Polsce już 20 listopada nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka pod tytułem Fire and Blood, vol. 1.

W pozycji tej zostanie przedstawiona historia rodziny Targaryenów, od ich ucieczki z Valyrii, poprzez podbicie Siedmiu Królestw, aż po Taniec Smoków i inne dramatyczne wydarzenia z historii tego rodu. Część tych wydarzeń czytelnicy poznali już na kratach powieści i opowiadań, a także książki The World of Ice & Fire. Tym razem bogato ilustrowana przez Douga Wheatleya książka będzie koncentrowała się przede wszystkim na rodzie Targaryenów.

George R.R. Martin w ten sposób zapowiada Ogień i krew:

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprezentowało już polską okładkę pierwszego tomu Ognia i krwi:

A tak brzmi polski opis książki:

Ogień i krew, część 1 - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.
Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?
To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera także ponad osiemdziesiąt nowych czarnobiałych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.
Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jest Silmarillion dla Śródziemia.

Niecierpliwi czytelnicy już teraz mogą przeczytać fragment Ognia i krwi na stronie George'a R.R. Martina.

Źródło: Zysk i S-ka / fot. Gage Skidmore/wikimedia.org

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV