PGA 2018 – start już jutro. Kolejna edycja największych targów gier wideo w Europie Środkowo-Wschodniej

W Poznaniu rozpocznie się prawdziwe święto graczy. Zwiedzający będą mogli zagrać w ciekawe produkcje, poznać twórców internetowych i deweloperów pracujących nad grami niezależnymi. Nie zabraknie również możliwości wzięcia udziału w konkursach czy dokonania zakupów.

W Poznaniu rozpocznie się prawdziwe święto graczy. Zwiedzający będą mogli zagrać w ciekawe produkcje, poznać twórców internetowych i deweloperów pracujących nad grami niezależnymi. Nie zabraknie również możliwości wzięcia udziału w konkursach czy dokonania zakupów.

12 października rozpocznie się kolejna edycja Poznań Game Arena, targów gier wideo, których początki sięgają roku 2004. Jest to największa tego typu impreza nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie Środkowo-Wschodniej - biorąc pod uwagę liczbę wystawców, uczestników oraz powierzchnię targów. Impreza po raz kolejny odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, wśród których nie zabraknie możliwości przetestowania gier. Na stoisku Sony będzie można przetestować zestawy wirtualnej rzeczywistości, próbując swoich sił m.in. w Firewall: Zero Hour czy świetnie ocenianym Astrobot Rescue Mission. W trakcie imprezy odbędzie się również premiera gry Call of Duty: Black Ops 4 i także ten tytuł będzie można sprawdzić przed ewentualnym zakupem.

Poza Sony, w trakcie PGA będzie można zwiedzić również stanowiska m.in. Microsoftu, Ubisoftu oraz Nintendo. Ta ostatnia firma zaoferuje możliwość przetestowania m.in Diablo III oraz Super Smash Bros. Ultimate w wersji na konsolę Switch. Oczywiście, na targach pojawią się też twórcy gier niezależnych, którzy zaprezentują swoje produkcje. W trakcie imprezy pojawią się również pracownicy studia People Can Fly, znanego m.in. z Bulletstorm i Gears of War: Judgment, z którymi będzie można porozmawiać na temat tego, jak wygląda praca w tej branży.

Nie zabraknie też producentów sprzętu - swoje stoiska będą mieć m.in. firmy Omen by HP, Bloody, czy Lioncast, gdzie będzie można przetestować i zakupić ich produkty. Warto wspomnieć też o strefach Thrustmaster i Optimus, gdzie będzie można też spotkać zawodników profesjonalnych drużyn esportowych Codewise Unicorns i AGO Esports, a także zobaczyć turniej kwalifikacyjny Road to EGU - najlepsza drużyna zostanie zaproszona na turniej East Games United 2018 z pulą nagród 15000 zł.

Atrakcje czekają też na miłośników popularnych twórców internetowych. Na Strefie Play będzie można spotkać popularnych YouTuberów - m.in. Izaka, Nervariena (którego studio mieliśmy okazję zwiedzić), Reziego, czy Człowieka Wargę. Twórców i influencerów będzie można spotkać także w strefie Sprite - głównego sponsora imprezy. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy wyzwań - w trakcie PGA 2018 odbędą się liczne turnieje i konkursy z nagrodami.

Poznań Game Arena odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 12-14 października.

Źródło: informacja prasowa / fot. Poznań Game Arena

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV