Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

PGA 2018 – start już jutro. Kolejna edycja największych targów gier wideo w Europie Środkowo-Wschodniej

W Poznaniu rozpocznie się prawdziwe święto graczy. Zwiedzający będą mogli zagrać w ciekawe produkcje, poznać twórców internetowych i deweloperów pracujących nad grami niezależnymi. Nie zabraknie również możliwości wzięcia udziału w konkursach czy dokonania zakupów.

12 października rozpocznie się kolejna edycja Poznań Game Arena, targów gier wideo, których początki sięgają roku 2004. Jest to największa tego typu impreza nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie Środkowo-Wschodniej – biorąc pod uwagę liczbę wystawców, uczestników oraz powierzchnię targów. Impreza po raz kolejny odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, wśród których nie zabraknie możliwości przetestowania gier. Na stoisku Sony będzie można przetestować zestawy wirtualnej rzeczywistości, próbując swoich sił m.in. w Firewall: Zero Hour czy świetnie ocenianym Astrobot Rescue Mission. W trakcie imprezy odbędzie się również premiera gry Call of Duty: Black Ops 4 i także ten tytuł będzie można sprawdzić przed ewentualnym zakupem.

Poza Sony, w trakcie PGA będzie można zwiedzić również stanowiska m.in. Microsoftu, Ubisoftu oraz Nintendo. Ta ostatnia firma zaoferuje możliwość przetestowania m.in Diablo III oraz Super Smash Bros. Ultimate w wersji na konsolę Switch. Oczywiście, na targach pojawią się też twórcy gier niezależnych, którzy zaprezentują swoje produkcje. W trakcie imprezy pojawią się również pracownicy studia People Can Fly, znanego m.in. z Bulletstorm i Gears of War: Judgment, z którymi będzie można porozmawiać na temat tego, jak wygląda praca w tej branży.

Nie zabraknie też producentów sprzętu – swoje stoiska będą mieć m.in. firmy Omen by HP, Bloody, czy Lioncast, gdzie będzie można przetestować i zakupić ich produkty. Warto wspomnieć też o strefach Thrustmaster i Optimus, gdzie będzie można też spotkać zawodników profesjonalnych drużyn esportowych Codewise Unicorns i AGO Esports, a także zobaczyć turniej kwalifikacyjny Road to EGU – najlepsza drużyna zostanie zaproszona na turniej East Games United 2018 z pulą nagród 15000 zł.

Atrakcje czekają też na miłośników popularnych twórców internetowych. Na Strefie Play będzie można spotkać popularnych YouTuberów – m.in. Izaka, Nervariena (którego studio mieliśmy okazję zwiedzić), Reziego, czy Człowieka Wargę. Twórców i influencerów będzie można spotkać także w strefie Sprite – głównego sponsora imprezy. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy wyzwań – w trakcie PGA 2018 odbędą się liczne turnieje i konkursy z nagrodami.

Poznań Game Arena odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 12-14 października.

Źródło: informacja prasowa / fot. Poznań Game Arena

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]