Rodzime Platige Image będzie wykonywać zlecenia m.in. dla Electronic Arts

Platige Image poinformowało o zleceniach od Electronics Arts i Smilegate Entertainment na realizację utworów audiowizualnych.

Platige Image poinformowało o zleceniach od Electronics Arts i Smilegate Entertainment na realizację utworów audiowizualnych.

Platige Image znane jest z tego, że ich zwiastuny do filmów oraz gier cechują się najwyższą klasą. Firma będzie teraz realizować zlecenia od Electronic Arts oraz koreańskiej spółki Smilegate Entertainment, która również znana jest w branży gier wideo. Polska firma znacznie się na tym wzbogaci - za wykonaną pracę na rzecz EA ma otrzymać 4,4 mln zł, a dla Koreańczyków - 3,6 mln zł.

Szczegóły umów nie są podane do publicznych wiadomości, więc możemy jedynie domniemywać czym te utwory audiowizualne będą.

W przypadku EA termin realizacji umowy przypada na luty 2020 roku, natomiast jeśli chodzi o Smilegate Entertainment, to jest to koniec maja 2019 roku.

Tej pierwszej firmy nie trzeba nikomu przedstawiać, natomiast Smilegate Entertainment specjalizuje się w tworzeniu gier na PC i urządzenia mobilne, które trafiają głównie na azjatycki rynek.

W przeszłości Platige Image tworzyło zwiastuny takich gier, jak Metro: Exodus, Total War: Warhammer, Skull and Bones, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 czy też słynną scenę otwierającą grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz wiele, wiele innych.

Źródło: biznes.pap.pl / fot. Platige Image

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV