Platige Image zrobi oprawę parku rozrywki w Los Angeles

Polska spółka nawiązała współpracę z amerykańską firmą Pixomondo. Jej rezultatem ma być przygotowanie utworów audiowizualnych dla parku rozrywki.

Polska spółka nawiązała współpracę z amerykańską firmą Pixomondo. Jej rezultatem ma być przygotowanie utworów audiowizualnych dla parku rozrywki.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  platige image 

Platige Image to polska firma zajmująca się tworzeniem grafiki komputerowej, animacji i efektów specjalnych. Rozgłos zawdzięcza m.in. krótkometrażowym animacjom, takim jak Katedra czy Sztuka spadania, ale na koncie ma także efekty specjalne m.in. w filmach Melancholia i Antychryst Larsa van Triera, czy polskich produkcjach, jak np. Katyń. Miłośnicy gier mogą zaś kojarzyć pracę Platige Image ze zwiastunów i cinematików w wielu grach - m.in. serii Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wczoraj poinformowano, że Platige Image nawiązało współpracę z Pixomondo z Los Angeles. Umowa mówi, że polska spółka ma zająć się "wykonaniem utworów audiowizualnych na potrzeby atrakcji w parku rozrywki". Na ten moment nie wiemy jednak o jaki park rozrywki chodzi, ani za co dokładnie odpowiadać będzie polska firma.

Prace mają potrwać do 31 stycznia 2019 roku, zaś wartość kontraktu wynosi 8% przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Platige Image za rok 2017.

Źródło: money.pl, wirtualnemedia.pl / fot.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV