Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością? To możliwe

Premiera nowej generacji konsol zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią - funkcja wstecznej kompatybilności. PlayStation 5 może pozwolić na odpalanie gier ze starszych generacji.

Na razie informacje o następcach PlayStation 4 oraz Xboxa One są owiane mgłą tajemnicy. Od dawna wiadomo, ze Sony i Microsoft pracują nad urządzeniami nowej generacji, ale na razie żadna z firm nie zdradza, czym nas zaskoczą. Na szczęście nie trzeba liczyć wyłącznie na oficjalne wieści – są jeszcze informatorzy branżowi oraz patenty, które mogą wyjawić istotne informacje na temat urządzeń, które wciąż są w fazie projektowania.

Dziennikarze Videogamera dotarli do wniosku patentowego, który pozwala przypuszczać, że jedną z funkcji nowej konsoli będzie wsteczna kompatybilność. Dokument, który ujrzał światło dzienne, opisuje technologię „Symulacji pracy szyny danych w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej”. Co ciekawe, jest to kolejny wniosek tego typu. Przed miesiącem głośno zrobiło się o zgłoszeniu Marka Cerny’ego, jednego z projektantów PlayStation 4. Opisał on metodę na zmuszenie procesora do symulowania pracy układów ze starszych konsol, co miałoby umożliwić bezproblemowe odpalanie gier z poprzednich konsol.

Nowy patent wspomna także o algorytmach, które umożliwiłyby odpalenie tytułów z PS4 w wyższej rozdzielczości. Jeśli rozwiązania te rzeczywiście wejdą w życie, tytułu obecnej generacji mogą otrzymać drugie życie w dniu premiery PlayStation 5. Nowa konsola będzie dysponować wystarczającą mocą obliczeniową, aby odpalić klasyki z jej poprzedniczki w natywnym 4K.

-
-

Teraz nie pozostaje nam już nic innego jak tylko poczekać na oficjalną zapowiedź ze strony Sony. Być może podczas tegorocznych targów E3 dowiemy się nieco więcej na temat następnej generacji.

Źródło: Videogamer / Zdjęcie: Sony

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Mroczna wieża – kto zagra Rolanda…

Mroczna wieża to popularna seria fantasy autorstwa Stephena Kinga. Amazon szykuje wysokobudżetowy serial.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Dawid Muszyński
-

To My – recenzja filmu

Czy po świetnym Uciekaj, Jordan Peele jest w stanie nas jeszcze czymś zaskoczyć? Sprawdzamy jego…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Znane obrazy w popkulturowej wersji [GALERIA]

Pewna artystka postanowiła przekształcić klasyczne dzieła malarskie w ich popkulturowe wersje.

Michał Czubak
-

CD Projekt planuje wydać niezapowiedzianą grę…

Nie tylko Cyberpunk 2077 - CD Projekt ma w planach kolejną wysokobudżetową produkcję. Gra miałaby…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 140 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]