Polityka - TVP i Polsat odmawiają emisji reklam filmu? Tak twierdzi Vega, stacje dementują

Patryk Vega twierdzi, że TVP i Polsat nie chcą reklam filmu Polityka. Same stacje zaprzeczają i wyjaśniają, dlaczego na ich antenie zapowiedzi produkcji nie są jeszcze pokazywane.

Patryk Vega twierdzi, że TVP i Polsat nie chcą reklam filmu Polityka. Same stacje zaprzeczają i wyjaśniają, dlaczego na ich antenie zapowiedzi produkcji nie są jeszcze pokazywane.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  Polityka 

Premiera filmu Polityka zbliża się wielkimi krokami. Chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że wokół produkcji w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno, a jeszcze przed oficjalną premierą raz po raz słyszymy o kolejnych kontrowersjach. Najnowsza powiązana jest ze stosunkiem nadawców telewizyjnych do publikowania zapowiedzi ekranowej historii. Reżyser Patryk Vega opublikował bowiem na swoim koncie na Facebooku nowe wideo, w którym twierdzi on, że TVP i Telewizja Polsat nie chcą emitować reklam nadchodzącego obrazu. Filmowiec mówi w materiale:

TVP odmówiła nam kampanii reklamowej filmu Polityka. Osoba zbliżona do TVP udzieliła nam informacji, że to decyzja polityczna "na górze" i dlatego telewizja nie puści reklamy filmu. Co jeszcze ciekawsze, z tym samym skutkiem reaguje Polsat, który nawet nie odpowiada w sprawie już zgłoszonych spotów! I teraz widać, która telewizja jest niezależna.

Dodając jeszcze:

Oni zrobią wszystko, żebyś nie obejrzał mojego filmu. 

Sami nadawcy zaprzeczają, że celowo odmawiają emisji reklam produkcji. W informacji udzielonej Wirtualnej Polsce biuro prasowe TVP wyjaśnia:

Do TVP na razie przesłano jedynie zwiastun filmu, nie udzielając zlecenia jego emisji, ani żadnych parametrów kampanii. W związku z tym, nie możemy mówić o jakimkolwiek odrzuceniu reklamy, ani też o uzgodnieniu warunków handlowych.

Jak donosi portal Wirtualne Media, rzecznik prasowy Polsatu, Tomasz Matwiejczuk, również zdementował to, że stacja miałaby rzekomo nie chcieć pokazywać zapowiedzi produkcji. 

Premiera filmu Polityka odbędzie się 4 września. 

null

Źródło: Wirtualne Media / zdjęcie główne: Vega Investments/Kino Świat

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV