Repertuar kin Nowość Program TV

Powstał program, który przerobi mapy z Roomby na poziomy do Dooma

Programista Rich Whitehouse postanowił w dość nietypowy sposób uczcić 25. rocznicę wydania Dooma. Stworzył program, który generuje mapy do gry wykorzystując dane przesłane przez roboty Roomba.

Rich Whitehouse to weteran branży gamingowej z przeszło 20-letnim doświadczeniem. Swoją przygodę na tym rynku rozpoczął w połowie lat 90. jako niezależny twórca, który dał się poznać m.in. jako twórca pierwszego multiplayerowego bota do Quake’a II. Whitehouse, wychowany na Doomie, postanowił uczcić 25-rocznicę wydania tego kultowego tytułu na swój sposób – projektując skrypt dla narzędzia Noesis, który konwertuje dane zebrane przez roboty Roomba na mapy do gry. Tak powstała Doomba, prawdopodobnie najbardziej nietypowa odsłona Dooma.

Pełny opis działania oprogramowania oraz instrukcję przekonwetrowania map z Roomby można znaleźć na stronie Whitehouse’a pod tym linkiem. Co ciekawe, narzędzie działa nie tylko z jednym tytułem. Można wykorzystać je do wygenerowania plansz także do innych gier pracujących na silniku Dooma, m.in. Heretica.

Zdjęcie: richwhitehouse.com

Największą przeszkodą do przerobienia mapy swojego mieszkania na planszę do gry może okazać się konieczność posiadania odpowiedniego odkurzacza. Skrypt pisano z myślą o Roombie 980, ale twórca nie wyklucza, że będzie funkcjonował także w przypadku map wygenerowanych przez odkurzacze z niższych linii.

-
-

Źródło: Engadget / Zdjęcie: richwhitehouse.com
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Norbert Zaskórski
Plotka
-

Dragon Ball Super – kiedy powróci…

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat kontynuacji serialu Dragon Ball Super.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.