Produkcja PlayStation Vita oficjalnie zakończona

Ten dzień w końcu musiał nadejść. Ostatni bastion PS Vita, czyli Japonia, zakończyła produkcję tej przenośnej konsoli Sony.

Ten dzień w końcu musiał nadejść. Ostatni bastion PS Vita, czyli Japonia, zakończyła produkcję tej przenośnej konsoli Sony.

Niedawno PlayStation Vita obchodziła swoje 7. urodziny, a teraz nadszedł czas na pożegnanie się z tym sprzętem. Konsola ta oficjalnie przestaje być produkowana w Japonii, który uchodził za ostatni bastion tego przenośnego urządzenia. Ostatnie modele konsoli (PCH-2000 ZA11 i PCH-2000 ZA23), sprzedawane tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, zeszły z taśmy produkcyjnej i nic nie wskazuje na to, żeby produkcja miała zostać wznowiona.

Konsola PS Vita w momencie debiutu na rynku była najpotężniejszym handheldem, ale brak istotnych gier i małe zainteresowanie zewnętrznych deweloperów tym sprzętem sprawił, że nie był on tak popularny jak np. konkurencyjny 3DS. To w konsekwencji wpłynęło na decyzję o zaprzestaniu produkcji konsoli na rynku europejskim, amerykańskim, a teraz też w Japonii.

Źródło: siliconera.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV