Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej ukazuje niszczycielską moc huraganu

Stacja telewizyjna The Weather Channel postanowiła wykorzystać technologię AR, aby pokazać, jakie szkody może wyrządzić huragan Florence, gdy uderzy w amerykańskie wybrzeże.

Huragan Florence wdarł się właśnie na wybrzeże Karoliny Północnej, doprowadzając do pierwszych podtopień. Amerykańska stacja pogodowa The Weather Channel, która nie stroni od nowinek technologicznych, postanowiła uświadomić widzom, jak niszczycielski może okazać się ten huragan. Na antenie ukazała się prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej, która w dość obrazowy sposób pokazuje, z jakim zagrożeniem muszą się liczyć mieszkańcy miast znajdujący się na drodze Florence.

Na poniższym filmie można zobaczyć, do jakich podtopień może dojść na skutek wdarcia się huraganu na ląd:

Mimo iż Narodowe Centrum Huraganów na bieżąco informuje o zagrożeniach i publikuje informacje o tym, jak bardzo podniesie się poziom wody na poszczególnych terenach, suche liczby nie przemawiają do wielu ludzi. Dopiero kiedy zobaczą, co to znaczy, że ulice zostaną zalane do konkretnej wysokości, uświadomią sobie skalę niebezpieczeństwa.

-
-

Nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania technologii AR przez tę stację. 20 czerwca na youtube’owym kanale The Weather Channel pokazała się wizualizacja uderzenia tornada w studio telewizyjne. Prezenter Jim Cantore omawiał zagrożenia, z jakimi muszą liczyć się mieszkańcy terenów wystawionych na atak trąby powietrznej. Cantore radził, jak zachować się podczas zerwania linii energetycznej i pokazał, jak wygląda krajobraz po przejściu tornada najwyższej kategorii.

Warto zauważyć, że do renderowania wirtualnych obiektów wykorzystuje się silnik Unreal Engine. Ten sam, którego użyto do stworzenia takich gier jak Zaginięcie Ethana Cartera, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite czy recenzowanej niedawno przez nas We Happy Few.

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej wygląda jednocześnie pięknie i przerażająco. Taki sposób prezentowania zagrożeń ze strony gwałtownych zjawisk atmosferycznych przemawia do ludzi znacznie bardziej niż puste prośby o zabezpieczenie dobytku i opuszczenie rejonów narażonych na powódź czy gwałtowne wichury.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: The Weather Channel
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]