Repertuar kin Nowość Program TV

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej ukazuje niszczycielską moc huraganu

Stacja telewizyjna The Weather Channel postanowiła wykorzystać technologię AR, aby pokazać, jakie szkody może wyrządzić huragan Florence, gdy uderzy w amerykańskie wybrzeże.

Huragan Florence wdarł się właśnie na wybrzeże Karoliny Północnej, doprowadzając do pierwszych podtopień. Amerykańska stacja pogodowa The Weather Channel, która nie stroni od nowinek technologicznych, postanowiła uświadomić widzom, jak niszczycielski może okazać się ten huragan. Na antenie ukazała się prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej, która w dość obrazowy sposób pokazuje, z jakim zagrożeniem muszą się liczyć mieszkańcy miast znajdujący się na drodze Florence.

Na poniższym filmie można zobaczyć, do jakich podtopień może dojść na skutek wdarcia się huraganu na ląd:

Mimo iż Narodowe Centrum Huraganów na bieżąco informuje o zagrożeniach i publikuje informacje o tym, jak bardzo podniesie się poziom wody na poszczególnych terenach, suche liczby nie przemawiają do wielu ludzi. Dopiero kiedy zobaczą, co to znaczy, że ulice zostaną zalane do konkretnej wysokości, uświadomią sobie skalę niebezpieczeństwa.

-
-

Nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania technologii AR przez tę stację. 20 czerwca na youtube’owym kanale The Weather Channel pokazała się wizualizacja uderzenia tornada w studio telewizyjne. Prezenter Jim Cantore omawiał zagrożenia, z jakimi muszą liczyć się mieszkańcy terenów wystawionych na atak trąby powietrznej. Cantore radził, jak zachować się podczas zerwania linii energetycznej i pokazał, jak wygląda krajobraz po przejściu tornada najwyższej kategorii.

Warto zauważyć, że do renderowania wirtualnych obiektów wykorzystuje się silnik Unreal Engine. Ten sam, którego użyto do stworzenia takich gier jak Zaginięcie Ethana Cartera, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite czy recenzowanej niedawno przez nas We Happy Few.

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej wygląda jednocześnie pięknie i przerażająco. Taki sposób prezentowania zagrożeń ze strony gwałtownych zjawisk atmosferycznych przemawia do ludzi znacznie bardziej niż puste prośby o zabezpieczenie dobytku i opuszczenie rejonów narażonych na powódź czy gwałtowne wichury.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: The Weather Channel

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers 4 – Czarna Wdowa na…

Avengers 4 jeszcze jest przed pierwszą fazą promocji, ale mimo tego do sieci trafiają materiały.

naEKRANIE
-

44 zwiastuny do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Dawid Muszyński
-

Wiedźmin – Polka może zagrać w…

Wiedźmin to serial Netflixa, który wzbudza wielkie emocje w naszym kraju. Udało nam się ustalić…

Adam Siennica
-

Godzilla: The Planet Eater – zdjęcia…

Godzilla: The Planet Eater to finał trylogii anime produkowanej przez platformę Netflix. Premiera w Japonii…

Michał Czubak
-

Telltale Games zostanie zamknięte. Co z…

Studio Telltale Games zniknie z branży gier wideo. Prawdopodobnie razem z nią projekty zapowiedziane na…

Michał Czubak
spoilery
-

Shadow of the Tomb Raider z…

Okazuje się, że w grze Shadow of the Tomb Raider znajdowała się alternatywna scena po…

Co o tym sądzisz?