Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542379396.8893&rtu=-1

 

 

 

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej ukazuje niszczycielską moc huraganu

Stacja telewizyjna The Weather Channel postanowiła wykorzystać technologię AR, aby pokazać, jakie szkody może wyrządzić huragan Florence, gdy uderzy w amerykańskie wybrzeże.

Huragan Florence wdarł się właśnie na wybrzeże Karoliny Północnej, doprowadzając do pierwszych podtopień. Amerykańska stacja pogodowa The Weather Channel, która nie stroni od nowinek technologicznych, postanowiła uświadomić widzom, jak niszczycielski może okazać się ten huragan. Na antenie ukazała się prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej, która w dość obrazowy sposób pokazuje, z jakim zagrożeniem muszą się liczyć mieszkańcy miast znajdujący się na drodze Florence.

Na poniższym filmie można zobaczyć, do jakich podtopień może dojść na skutek wdarcia się huraganu na ląd:

Mimo iż Narodowe Centrum Huraganów na bieżąco informuje o zagrożeniach i publikuje informacje o tym, jak bardzo podniesie się poziom wody na poszczególnych terenach, suche liczby nie przemawiają do wielu ludzi. Dopiero kiedy zobaczą, co to znaczy, że ulice zostaną zalane do konkretnej wysokości, uświadomią sobie skalę niebezpieczeństwa.

-
-

Nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania technologii AR przez tę stację. 20 czerwca na youtube’owym kanale The Weather Channel pokazała się wizualizacja uderzenia tornada w studio telewizyjne. Prezenter Jim Cantore omawiał zagrożenia, z jakimi muszą liczyć się mieszkańcy terenów wystawionych na atak trąby powietrznej. Cantore radził, jak zachować się podczas zerwania linii energetycznej i pokazał, jak wygląda krajobraz po przejściu tornada najwyższej kategorii.

Warto zauważyć, że do renderowania wirtualnych obiektów wykorzystuje się silnik Unreal Engine. Ten sam, którego użyto do stworzenia takich gier jak Zaginięcie Ethana Cartera, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite czy recenzowanej niedawno przez nas We Happy Few.

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej wygląda jednocześnie pięknie i przerażająco. Taki sposób prezentowania zagrożeń ze strony gwałtownych zjawisk atmosferycznych przemawia do ludzi znacznie bardziej niż puste prośby o zabezpieczenie dobytku i opuszczenie rejonów narażonych na powódź czy gwałtowne wichury.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: The Weather Channel
 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Hołd dla Stana Lee. Zobacz poruszające…

Artyści złożyli hołd zmarłej legendzie komiksu. Zobacz galerię z pięknymi pracami w ich wykonaniu.

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4
-

Narcos: Meksyk: 1. sezon – recenzja

Narcos powraca, ale już z innymi bohaterami i historią, która znowu krąży wokół narkotykowego biznesu.…

Ocena recenzenta:
8
Norbert Zaskórski
-

Aquaman – Amber Heard w pięknej…

Amber Heard, gwiazda nadchodzącego widowiska Aquaman wzięła udział w sesji zdjęciowej dla jednego z magazynów.

Norbert Zaskórski
-

Arrowverse – Ruby Rose jako Batwoman…

W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie z crossoveru Arrowverse przedstawiające Ruby Rose jako Batwoman.

Adam Siennica
-

Aquaman w żółtym kostiumie gotowy do…

Aquaman to nowa superprodukcja należąca do DCEU, czyli filmowego świata Batmana i Supermana. Do sieci…

Co o tym sądzisz?