Przeczytaj w weekend

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej ukazuje niszczycielską moc huraganu

Stacja telewizyjna The Weather Channel postanowiła wykorzystać technologię AR, aby pokazać, jakie szkody może wyrządzić huragan Florence, gdy uderzy w amerykańskie wybrzeże.

Stacja telewizyjna The Weather Channel postanowiła wykorzystać technologię AR, aby pokazać, jakie szkody może wyrządzić huragan Florence, gdy uderzy w amerykańskie wybrzeże.

Huragan Florence wdarł się właśnie na wybrzeże Karoliny Północnej, doprowadzając do pierwszych podtopień. Amerykańska stacja pogodowa The Weather Channel, która nie stroni od nowinek technologicznych, postanowiła uświadomić widzom, jak niszczycielski może okazać się ten huragan. Na antenie ukazała się prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej, która w dość obrazowy sposób pokazuje, z jakim zagrożeniem muszą się liczyć mieszkańcy miast znajdujący się na drodze Florence.

Na poniższym filmie można zobaczyć, do jakich podtopień może dojść na skutek wdarcia się huraganu na ląd:

Mimo iż Narodowe Centrum Huraganów na bieżąco informuje o zagrożeniach i publikuje informacje o tym, jak bardzo podniesie się poziom wody na poszczególnych terenach, suche liczby nie przemawiają do wielu ludzi. Dopiero kiedy zobaczą, co to znaczy, że ulice zostaną zalane do konkretnej wysokości, uświadomią sobie skalę niebezpieczeństwa.

Nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania technologii AR przez tę stację. 20 czerwca na youtube'owym kanale The Weather Channel pokazała się wizualizacja uderzenia tornada w studio telewizyjne. Prezenter Jim Cantore omawiał zagrożenia, z jakimi muszą liczyć się mieszkańcy terenów wystawionych na atak trąby powietrznej. Cantore radził, jak zachować się podczas zerwania linii energetycznej i pokazał, jak wygląda krajobraz po przejściu tornada najwyższej kategorii.

Warto zauważyć, że do renderowania wirtualnych obiektów wykorzystuje się silnik Unreal Engine. Ten sam, którego użyto do stworzenia takich gier jak The Vanishing of Ethan Carter, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite czy recenzowanej niedawno przez nas We Happy Few.

Prognoza pogody w rzeczywistości rozszerzonej wygląda jednocześnie pięknie i przerażająco. Taki sposób prezentowania zagrożeń ze strony gwałtownych zjawisk atmosferycznych przemawia do ludzi znacznie bardziej niż puste prośby o zabezpieczenie dobytku i opuszczenie rejonów narażonych na powódź czy gwałtowne wichury.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: The Weather Channel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV