Rana: Wojciech Chmielarz wyda nowy kryminał

Wojciech Chmielarz to uznany twórca kryminałów. W sierpniu powróci z nową powieścią zatytułowaną Rana.

Wojciech Chmielarz to uznany twórca kryminałów. W sierpniu powróci z nową powieścią zatytułowaną Rana.

Wojciech Chmielarz to jedno z bardziej rozpoznawalnych nazwisk na polskiej scenie kryminalnej. Zasłynął przede wszystkim serią o komisarzu Jakubie Mortce (m.in. Podpalacz, Przejęcie, Cienie) - za jedną z powieści z cyklu otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru.

Jego najnowsza powieść nosi tytuł Rana i będzie koncentrowała się na serii zaginięć oraz dwójce bohaterów mimowolnie wplątanych w śledztwo.

Nowa powieść Wojciecha Chmielarza ukaże się 14 sierpnia. Wydawnictwo Marginesy zaprezentowało okładkę i opis Rany:

Rana - okładkaŹródło: Marginesy

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają.
Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że zdobywszy pracę w poważanej szkole, los wreszcie się do niej uśmiechnął. Nic bardziej mylnego.
Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne z nich nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…
Rana to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

Źródło: Marginesy / fot. Marginesy

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV