Reksio. Encyklopedia: Nauka z bohaterem popularnej kreskówki

Reksio, doskonale znany starszym pokoleniom, nadal stara się podbić serca najmłodszych. Tym razem oferuje im zdobycie wiedzy, którą będą mogli błysnąć w szkole.

Reksia przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. Zabawny bohater wieczorynek wciąż jest prężnie rozwijającą się marką w świecie literatury dziecięcej. Młodzi czytelnicy mogą uczyć się razem z kultową postacią literek, angielskiego czy życiowego sprytu. Najnowsza premiera serii to zbiór wiedzy z różnych dziedzin, ale jak się możemy spodziewać po Reksiu, nie będzie to kolejna standardowa encyklopedia.

Reksio. Encyklopedia - okładka
Źródło: Papilon

Reksio, jak wiadomo, nie lubi się nudzić, za to uwielbia odkrywać świat i jego tajemnice. W premierowej książce zamierza zarazić najmłodszych apetytem na wiedzę, choćby nietypową. Każde dziecko chyba przeżywa wiek, w którym każde wydarzenie i każda obserwacją są dobrą okazją do zadania miliona pytań. Reksio. Encyklopedia to dobra propozycja właśnie dla takich małych-ciekawskich. To z niej będą mogli dowiedzieć się m.in. dlaczego się uśmiechamy, jak powstaje tęcza lub jak zbudowany jest skafander kosmiczny.

Postać Reksia stworzona w latach 60. przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej, dziś wśród wielu wywołuje nostalgię. Biały piesek z brązowymi łatkami kojarzy się ze szczęśliwymi czasami dzieciństwa. Podobnie inne produkcje z tamtego okresu, np. Bolek i Lolek czy Porwanie Baltazara Gąbki. Animowane postacie nawet dziś wykorzystywane są w przeróżnych wydawnictwach, można zatem mieć wrażenie, że format ten w ogóle się nie zestarzał.

Książki z serii Reksio to oferta dla rodziców, którzy sami wychowywali się w czasach, gdy przygody sprytnego pieska były stałym punktem programu telewizyjnego. Wszyscy ci, którzy narzekają, że współczesne bajki to już nie jest to samo, teraz mają okazję zaprezentować swoim dzieciom kreskówkę, która towarzyszyła im, gdy sami byli dziećmi. Premiera książki nakładem wydawnictwa Papilon już 27 września.

Źródło: Papilon/ fot. Papilon

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Liga Sprawiedliwości morduje Avengers i X-Men…

W jednym z chińskich kin pojawił się nietypowy plakat promujący film Liga Sprawiedliwości.

Piotr Piskozub
0 -

Aktor z MCU ostro o Marvelu:…

Christopher Eccleston, znany fanom Kinowego Uniwersum Marvela z filmu Thor: Mroczny świat, w niezwykle krytycznych…

Piotr Piskozub
0 -

Momoa o krytyce Ligi Sprawiedliwości: Trzymam…

Jason Momoa zabrał głos w kwestii krytyki, jaka spadła na film Liga Sprawiedliwości. Aktor nie…

Michalina Reda
0 -

Oto zwiastun 5. sezonu serialu Agenci…

Po klipach i zdjęciach promocyjnych, w sieci pojawił się pełny zwiastun nadchodzącego sezonu serialu Agenci…

Michalina Reda
0 -

Superbohaterowie łączą siły. Zobacz pełny zwiastun…

Stacja The CW udostępniła rozszerzony zwiastun crossovera seriali Supergirl, Flash, Arrow i Legends of Tomorrow.…

Magda Muszyńska
spoilery
0 -

The Walking Dead: sezon 8, odcinek…

Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w poprzednich odcinkach The Walking Dead, przyszedł czas na…

Ocena recenzenta:
7

Co o tym sądzisz?