Reksio. Encyklopedia: Nauka z bohaterem popularnej kreskówki

Reksio, doskonale znany starszym pokoleniom, nadal stara się podbić serca najmłodszych. Tym razem oferuje im zdobycie wiedzy, którą będą mogli błysnąć w szkole.

Reksia przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. Zabawny bohater wieczorynek wciąż jest prężnie rozwijającą się marką w świecie literatury dziecięcej. Młodzi czytelnicy mogą uczyć się razem z kultową postacią literek, angielskiego czy życiowego sprytu. Najnowsza premiera serii to zbiór wiedzy z różnych dziedzin, ale jak się możemy spodziewać po Reksiu, nie będzie to kolejna standardowa encyklopedia.

Reksio. Encyklopedia - okładka
Źródło: Papilon

Reksio, jak wiadomo, nie lubi się nudzić, za to uwielbia odkrywać świat i jego tajemnice. W premierowej książce zamierza zarazić najmłodszych apetytem na wiedzę, choćby nietypową. Każde dziecko chyba przeżywa wiek, w którym każde wydarzenie i każda obserwacją są dobrą okazją do zadania miliona pytań. Reksio. Encyklopedia to dobra propozycja właśnie dla takich małych-ciekawskich. To z niej będą mogli dowiedzieć się m.in. dlaczego się uśmiechamy, jak powstaje tęcza lub jak zbudowany jest skafander kosmiczny.

Postać Reksia stworzona w latach 60. przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej, dziś wśród wielu wywołuje nostalgię. Biały piesek z brązowymi łatkami kojarzy się ze szczęśliwymi czasami dzieciństwa. Podobnie inne produkcje z tamtego okresu, np. Bolek i Lolek czy Porwanie Baltazara Gąbki. Animowane postacie nawet dziś wykorzystywane są w przeróżnych wydawnictwach, można zatem mieć wrażenie, że format ten w ogóle się nie zestarzał.

Książki z serii Reksio to oferta dla rodziców, którzy sami wychowywali się w czasach, gdy przygody sprytnego pieska były stałym punktem programu telewizyjnego. Wszyscy ci, którzy narzekają, że współczesne bajki to już nie jest to samo, teraz mają okazję zaprezentować swoim dzieciom kreskówkę, która towarzyszyła im, gdy sami byli dziećmi. Premiera książki nakładem wydawnictwa Papilon już 27 września.

Źródło: Papilon/ fot. Papilon

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
0 -

40 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Wiktor Fisz
0 -

Oscary, które nie były przepustką do…

Wśród miłośników kina popularna jest opinia, że osoba odbierająca Oscara, trafia do filmowego nieba i…

Adam Siennica
0 -

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Aktorka z…

Informację o śmierci Agnieszki Kotulanki ogłosiła jej rodzina w nekrologu zamieszczonym w Gazecie Wyborczej.

Adam Siennica
0 -

Powrót The Expanse. Zwiastun i data…

Amerykańska stacja Syfy ruszą z promocją 3. sezonu The Expanse. Premiera za niepełna 2 miesiące.

Adam Siennica
0 -

Strzelanina na Florydzie będzie mieć wpływ…

Megan Boone, aktorka, która od początku gra główną rolę w serialu Czarna lista zdradziła informację…

Adam Siennica
0 -

Bez słowa Duncana Jonesa rozgrywa się…

Bez słowa to nowy film Netflixa w reżyserii Duncana Jonesa, który najbardziej znany jest ze…

Co o tym sądzisz?