Rewolucja opóźniona. Samsung przesuwa premierę Galaxy Folda

Elastyczne smartofny miały zmienić sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów. Ale na tę rewolucję – przynajmniej ze strony Samsunga – przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Elastyczne smartofny miały zmienić sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów. Ale na tę rewolucję – przynajmniej ze strony Samsunga – przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Zaprezentowanie długo wyczekiwanego Galaxy Folda podczas lutowej premiery smartfonów z linii Galaxy S10 było sporym zaskoczeniem. Korporacji udało się zachować informacje na temat tego urządzenia w tajemnicy niemal do czasu jego oficjalnej prezentacji. Ale kilka miesięcy temu Fold nie był jeszcze na tyle dopracowany, aby firma zdecydowała się udostępnić dziennikarzom sprzęt w strefie demonstracyjnej podczas londyńskiej konferencji.

Samsung Galaxy Fold w końcu trafił w ręce recenzentów, w ubiegłym tygodniu otrzymali go niektórzy amerykańscy redaktorzy. Niestety, szybko okazało się, że elastyczny ekran można bardzo łatwo uszkodzić, jeśli ktoś będzie się z nim nieodpowiednio obchodzić. Po zdjęciu folii ochronnej niektóre spośród testowanych wyświetlaczy zaczęły po prostu pękać. Firma musiała wziąć sprawy w swoje ręce.

Chociaż przypadki uszkodzenia wyświetlacza mogły być bezpośrednim wynikiem zdjęcia folii ochronnej, która powinna pozostać nienaruszona, Samsung zdecydował się opóźnić premierę tego urządzenia. Korporacja wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Mimo iż wielu recenzentów stwierdziło, że widzą w nim ogromny potencjał, niektórzy zasugerowali, że urządzenie wymaga wprowadzenia poprawek, które sprawią, że korzystanie z niego będzie jeszcze lepsze. Aby dogłębnie ocenić te sugestie i przeprowadzić dalsze testy, zdecydowaliśmy się opóźnić premierę Galaxy Folda. W ciągu najbliższych tygodni przekażemy informacje na temat nowej daty premiery.

Inżynierowie będą pracować nad wzmocnieniem elastycznego panelu, aby ten stał się odporniejszy na uszkodzenia. Poprawiona zostanie także instrukcja, aby lepiej uświadamiała użytkownika o tym, że nie należy pozbywać się folii ochronnej.

Prace nad poprawą konstrukcji Galaxy Folda mogą potrwać i nie wiadomo, kiedy urządzenie będzie gotowe, aby trafić na wolny rynek. Elastyczna rewolucja ze strony Samsunga opóźni się o kilka tygodni, ale firma na pewno nie odpuści tej branży. W końcu wkrótce na rynku pojawi się elastyczny smartfon od największego androidowego konkurenta, Huawei. Samsung nie może pozwolić sobie na to, aby Mate X był jedynym giętkim smartfonem dostępnym na rynku.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Samsung

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV