Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Reżyser Drive stawia na streaming: System kinowy jest szkodliwy

Nicolas Winding Refn zdradził swoje stanowisko w sporze między kinami a platformami streamingowymi. Reżyser Drive opowiada się po stronie nowego sposobu dystrybucji, mówiąc, że produkcja filmów kinowych jest wręcz szkodliwa.

Nicolas Winding Refn w chwili obecnej promuje swoją nową platformę streamingową, byNWR, na której będzie udostępniał stare i zapomniane produkcje. I choć ma duże doświadczenie w filmach kinowych (wystarczy wymienić tytuły takie jak Drive, Neon Demon czy Bronson), ostatnimi czasy stawia właśnie na dystrybucję streamingową oraz seriale. Przypomnijmy, że aktualnie pracuje on nad odcinkową produkcją Too Old to Die Young dla Amazona. Reżyser oświadcza, że świadomie przeniósł się w świat streamingu i serialu – jego zdaniem, to właśnie one pozwalają na nieskończoną swobodę twórczą.

Dla mnie wybór serialu podyktowany był tym, że chciałem zrobić coś dłuższego, chciałem odejść od norm i wymogów, jakie stawia przed nami dystrybucja kinowa. Nie chodziło o telewizję – byłem zainteresowany tym, co mogę zrobić na niekończącym się płótnie, jakim serial tak naprawdę jest. To jak podróż w kosmos. Nie ma ustalonych punktów, zapowiedzianego końca, to nieustanna kreatywność. Możesz każdego dnia iść do pracy i myśleć: „Czym chciałbym się dziś zajmować?”. I wokół masz wspaniałych ludzi, którzy Ci podpowiedzą. To trochę jak malowanie gigantycznego obrazu. To jak mural na Empire State Building, gdy decydujesz się pomalować całość, ale po drodze zmieniasz nieco pomysły. Możesz mieszać kolory, całe obrazy, możesz mutować.

Reżyser dodaje również, że dystrybucja kinowa filmów pełnometrażowych zwyczajnie przestała mu się podobać. Na tę chwilę jest zwolennikiem platform streamingowych. Jak mówi:

Ogarnęło mnie to absurdalne ograniczenie – myślę, że najbardziej poirytowały mnie te ograniczenia narracyjne i brak nowych możliwości. System filmowy jest szkodliwy i dyktuje, jaki ten film ma być – jak długi, jak publiczność ma na niego reagować, co będzie sukcesem, co nie będzie sukcesem… Uważam to za destrukcyjne i to również jeden z powodów, dla których zdecydowałem się na streaming. To nowa forma dystrybucji. Nowe płótno.

-
-

Wygląda na to, że fani reżysera jeszcze długo mogą poczekać na kinowy film. Link do jego platformy streamingowej ze starymi filmami można znaleźć tutaj.

 

Źródło: theplaylist.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Epickie widowisko Netflixa. Zwiastun filmu Król…

Król wyjęty spod prawa to nowa oryginalna superprodukcja Netflixa opowiadająca o królu Szkocji walczącym z…

Piotr Piskozub
-

Seksistowskie okładki komiksów? Artystka je przerobiła,…

Hinduska artystka postanowiła sparodiować okładki komiksów, przedstawiając w swoich pracach mężczyzn w pozach zazwyczaj przypisywanych…

Paweł Krzystyniak
-

Polska konkurencja dla serii Battlefield? Zobacz…

Materiał, który trafił do sieci z okazji targów Gamescom 2018 pozwala zapoznać się z tym,…

Norbert Zaskórski
-

Nowości na wrzesień w HBO. Pełna…

We wrześniu na antenach HBO, HBO 2 i HBO 3 wyemitowanych zostanie wiele ciekawych tytułów…

Michalina Reda
-

Insatiable: sezon 1 – recenzja

Insatiable to nowy serial Netflixa, który jeszcze przed premierą wywoływał duże kontrowersje. Czy warto obejrzeć?…

Ocena recenzenta:
5
Piotr Piskozub
-

Thanos zabity przez Kapitan Marvel. Avengers…

W sieci pojawił się fanowski plakat do filmu Avengers 4, na którym Thanos zostaje zabity…

Co o tym sądzisz?