Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Reżyser Drive stawia na streaming: System kinowy jest szkodliwy

Nicolas Winding Refn zdradził swoje stanowisko w sporze między kinami a platformami streamingowymi. Reżyser Drive opowiada się po stronie nowego sposobu dystrybucji, mówiąc, że produkcja filmów kinowych jest wręcz szkodliwa.

Nicolas Winding Refn w chwili obecnej promuje swoją nową platformę streamingową, byNWR, na której będzie udostępniał stare i zapomniane produkcje. I choć ma duże doświadczenie w filmach kinowych (wystarczy wymienić tytuły takie jak Drive, Neon Demon czy Bronson), ostatnimi czasy stawia właśnie na dystrybucję streamingową oraz seriale. Przypomnijmy, że aktualnie pracuje on nad odcinkową produkcją Too Old to Die Young dla Amazona. Reżyser oświadcza, że świadomie przeniósł się w świat streamingu i serialu – jego zdaniem, to właśnie one pozwalają na nieskończoną swobodę twórczą.

Dla mnie wybór serialu podyktowany był tym, że chciałem zrobić coś dłuższego, chciałem odejść od norm i wymogów, jakie stawia przed nami dystrybucja kinowa. Nie chodziło o telewizję – byłem zainteresowany tym, co mogę zrobić na niekończącym się płótnie, jakim serial tak naprawdę jest. To jak podróż w kosmos. Nie ma ustalonych punktów, zapowiedzianego końca, to nieustanna kreatywność. Możesz każdego dnia iść do pracy i myśleć: „Czym chciałbym się dziś zajmować?”. I wokół masz wspaniałych ludzi, którzy Ci podpowiedzą. To trochę jak malowanie gigantycznego obrazu. To jak mural na Empire State Building, gdy decydujesz się pomalować całość, ale po drodze zmieniasz nieco pomysły. Możesz mieszać kolory, całe obrazy, możesz mutować.

Reżyser dodaje również, że dystrybucja kinowa filmów pełnometrażowych zwyczajnie przestała mu się podobać. Na tę chwilę jest zwolennikiem platform streamingowych. Jak mówi:

Ogarnęło mnie to absurdalne ograniczenie – myślę, że najbardziej poirytowały mnie te ograniczenia narracyjne i brak nowych możliwości. System filmowy jest szkodliwy i dyktuje, jaki ten film ma być – jak długi, jak publiczność ma na niego reagować, co będzie sukcesem, co nie będzie sukcesem… Uważam to za destrukcyjne i to również jeden z powodów, dla których zdecydowałem się na streaming. To nowa forma dystrybucji. Nowe płótno.

-
-

Wygląda na to, że fani reżysera jeszcze długo mogą poczekać na kinowy film. Link do jego platformy streamingowej ze starymi filmami można znaleźć tutaj.

 

Źródło: theplaylist.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.