Rian Johnson o nowej trylogii Gwiezdnych Wojen i krytyce ostatniego Jedi

Rian Johnson wypowiedział się o szykowanej przez niego trylogii Gwiezdnych Wojen oraz o odbiorze jego poprzedniego filmu z uniwersum.

Rian Johnson wypowiedział się o szykowanej przez niego trylogii Gwiezdnych Wojen oraz o odbiorze jego poprzedniego filmu z uniwersum.

Jak wiadomo od jakiegoś czasu Rian Johnson przygotowuje nową trylogię filmową w świecie Gwiezdnych Wojen. Reżyser w ramach promocji swojej najnowszej produkcji Na noże udzielił niedawno wywiadu portalowi Uproxx. W rozmowie powiedział bardzo tajemnicze słowa dotyczące szykowanej przez niego serii. Otóż stwierdził, że znajduje się obecnie w takim położeniu, że nie może powiedzieć nic na ten temat. Jednak wynika to z tego, że on sam o tym nic nie wie, ponieważ jest obecnie w procesie twórczym i pracuje nad kilkoma kwestiami, które być może ulegną zmianie i nie wiadomo w jakim kierunku pójdą. Zatem z tych słów wynika, że jest pewien pomysł na historię, ale nie nabrał on jeszcze kształtów.

Reżyser odniósł się również w tej samej rozmowie do krytyki jego filmu Gwiezdne wojny: ostatni Jedi. Porównał tę sytuację do niepochlebnych opinii na temat widowiska Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje, z którymi produkcja spotkała się po premierze. Natomiast dzisiaj uznawana jest za najlepszą odsłonę cyklu. Johnson sam stwierdził, że Imperium nie przypadło mu do gustu po pierwszym seansie, a potem stało się jego ulubionym filmem. Twórca powiedział, że jego film spotkał się ze sporą krytyką, ale również z mocą dobrego przyjęcia. Świat Gwiezdnych Wojen sprawia, że tak te opinie ze sobą rezonują i potężna krytyka styka się z równie namiętną obroną.

Źródło: comicbook.com/zdjęcie główne: Lucasfilm

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV