Przeczytaj w weekend

Robert Downey Jr. zakłada organizację ekologiczną Footprint Coalition

Filmowy Iron Man postanowił wykorzystać swoją popularność oraz zdobycze nowoczesnej technologii do oczyszczenia Ziemi. Pomóc ma mu w tym sztuczna inteligencja.

Filmowy Iron Man postanowił wykorzystać swoją popularność oraz zdobycze nowoczesnej technologii do oczyszczenia Ziemi. Pomóc ma mu w tym sztuczna inteligencja.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  robert downey jr 

Podczas konferencji Re:Mars zorganizowanej przez firmę Amazon Robert Downey Jr. zapowiedział narodziny nowej inicjatywy, która ma przyczynić się do poprawy jakości życia na ziemi. W ramach Footprint Coalition aktor będzie walczył z zanieczyszczeniem środowiska przy wykorzystaniu m.in. sztucznej inteligencji.

Dzięki zastosowaniu robotów oraz nanotechnologii moglibyśmy w ciągu dziesięciu lat znacząco, a być może nawet całkowicie oczyścić naszą planetę.

Początkowo mogło wydawać się, że rolą Roberta było wyłącznie zabawienie publiczności, gdyż w swoim wystąpieniu w dość luźny sposób opowiadał o sztucznej inteligencji, przerywając swój wywód żartami, anegdotami ze swojego życia zawodowego oraz ciekawostkami na temat kinowego uniwersum Marvela. Dopiero pod koniec przeszło 20-minutowego wystąpienia oznajmił, że planuje na poważnie zająć się problemem zanieczyszczenia środowiska.

Niestety, aktor nie zdradził, w jaki sposób Footprint Coalition miałaby przyczynić się do oczyszczenia naszej planety. Co więcej witryna organizacji składa się na razie wyłącznie z formularza kontaktowego, nie znajdziemy na niej żadnych konkretnych pomysłów proekologicznych. Możemy jedynie domyślać się, na czym skupi się Footprint Coalition w oparciu o tematykę poruszaną w samym wystąpieniu. Aktor wierzy w to, że to dzięki sztucznej inteligencji będziemy w stanie powstrzymać dewastację planety i przywrócić ją do stanu równowagi.

Na konkretne propozycje ze strony Roberta Downey Jr. przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Grupa ma zacząć funkcjonować w kwietniu 2020 roku.

Źródło: variety.com / Zdjęcie: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV