Rocketman – film jednak bez cenzury? Reżyser o pogłoskach na temat wyciętej sceny

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że studio Paramount planuje wyciąć jedną ze scen filmu Rocketman. Reżyser zapewnia jednak, że film powstaje zgodnie z planem i bez żadnych ograniczeń.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że studio Paramount planuje wyciąć jedną ze scen filmu Rocketman. Reżyser zapewnia jednak, że film powstaje zgodnie z planem i bez żadnych ograniczeń.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  rocketman 

Jakiś czas temu świat obiegły informacje mówiące o tym, że studio Paramount poprosiło twórców filmu Rocketman o wycięcie jednej ze scen filmu - miała być to scena łóżkowa, w której gwiazdy Taron Egerton (Elton John) i Richard Madden widoczni są razem nago. Scena rzekomo miała zostać tak okrojona, aby otrzymać kategorię wiekową PG-13, na której zależało wytwórni.

Teraz do pogłosek odniósł się reżyser filmu, Dexter Fletcher, który opublikował na ten temat wpis na Twitterze. Jak mówi, nic nie jest jeszcze pewne, bo film jest na etapie montażu. Dodaje też, że plan brzmi "bez zahamowań", co może sugerować, iż planowana scena jednak znajdzie się w filmie.

Teorię o rezygnacji z cenzury potwierdzają też informatorzy portalu EW. Jak informuje portal, studio rzekomo coraz częściej rozważa przejście na kategorię R. Scena łóżkowa może zostać nienaruszona, jednak rzekomo dyskusje na ten temat wciąż trwają w wytwórni. Sam Elton John, otwarcie zadeklarowany homoseksualista, radził filmowcom, by przed niczym się nie powstrzymywali. Jak wspomina producent, Matthew Vaughn:

Ten film ma sprawić, że widzom szczęki opadną na podłogę. Elton powiedział: "Opowiedzcie to wszystko. Idźcie tak głęboko w kategorię R, jak będzie trzeba". I z jego błogosławieństwem dokładnie to robimy. Będą wady i będzie cały geniusz.

Rocketman – data premiery została ustalona na 31 maja 2019 roku. Będziemy informować o postępie prac nad projektem.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV