Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe informacje o kulisach filmu

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na planie, skąd przywieźli masę ciekawostek na temat produkcji.

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na planie, skąd przywieźli masę ciekawostek na temat produkcji.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  galeria 

Hellboy to nadchodzący film na podstawie komiksów Mike’a Mignoli. Produkcja będzie mieć kategorię wiekową R, a w roli głównej wystąpi David Harbour, aktor znany z serialu Stranger Things. Do premiery pozostało już tylko kilka tygodni, a w sieci pojawia się coraz więcej ciekawostek i materiałów promocyjnych. Dziennikarze portalu Comicbook spędzili trochę czasu na planie, skąd przywieźli masę ciekawostek na temat produkcji - teraz wszystkie z nich opisują na łamach swojej strony internetowej.

Jak wiemy, główny aktor występuje w filmie pod toną charakteryzacji - wystarczy tylko rzucić okiem na zdjęcia czy zwiastuny by zobaczyć, jak się prezentuje. Tymczasem okazuje się, że założenie tej charakteryzacji zajmuje nie więcej niż dwie godziny - tak twierdzi Joel Harlow, który zajmował się aktorem za kulisami. Podobno początkowo trwało to nawet do trzech godzin, jednak z każdą kolejną próbą czas tylko się skracał - Harlow zwraca uwagę na to, że zakładanie protez, dodatkowych elementów i samego makijażu wymaga bardzo sprawnej ręki i dużej precyzji. Mówi też, że dużo zabawy było z włosami Hellboya, które pod koniec dnia czasem odpadały - po każdym etapie zdjęć ekipa siadała więc i ponownie nawlekała je w perukę. Mówiąc jednak o bohaterze, mężczyzna zwraca uwagę na to, że mimo swojej odmiennej natury, będzie on bardzo twardo stąpający po ziemi.

On jest postacią bardzo przyziemną. Chciałem wziąć z jego komiksowego wyglądu tyle ile to możliwe, a potem ugruntować go w rzeczywistości. I tym sposobem ma on blizny czy włosy na rękach i klatce piersiowej.

Twórca komiksu, Mike Mignola, już jakiś czas temu zdradził, że nowy film będzie zupełnie inny od tego, który znamy (wcześniej bohatera na ekrany przenosił Guillermo del Toro). Ma zdecydowanie mniej przypominać kino superbohaterskie, a bardziej skupiać się na elementach folklorystycznych, mitologicznych czy też elementach horroru. Początkowo ekipa nie wiedziała, jak to rozegrać, ponieważ brak Del Toro był dla nich problemem. Jak mówi Lloyd Levin, producent nowego filmu:

To wszystko zależało od Guillermo i on zdecydował, że pozostawia ten temat. Zajął się innymi rzeczami. Trzecia część bez Guillermo na pokładzie początkowo wydawała się czymś nie do pomyślenia, tak samo jak film bez Rona [Pearlmana - przyp. red.] (...). Rozmawialiśmy o tym wszystkim i wyszło na to, że zrobienie trzeciej części nie jest możliwe - w grę wchodził tylko reboot.

Reżyser Neil Marshall wspomina rozmowę z Guillermo del Toro i obawy, jakie miał przed rozpoczęciem prac na planie. Jak mówi, nie chciał powielać ścieżki, jaką obrał Del Toro, więc gdy tylko było jasne, że jest na pokładzie, skontaktował się z nim. Chciał się upewnić, że del Toro nie ma nic przeciwko - i rzeczywiście otrzymał zapewnienie, że wszystko jest w tym temacie jak najbardziej w porządku.

W filmach Del Toro pojawiły się znane postacie, w tym Abe Sapien i Liz Sherman - w oryginalnych filmach wcielali się w nich Doug Jones i Selma Blair. Według dostępnych informacji, żadne z nich nie pojawi się w nowym Hellboyu. Pojawi się za to Ben Daimio (Daniel Dae Kim), który - co już widzieliśmy w zwiastunie - potrafi przeistoczyć się w bestię podobną do jaguara. Wcześniej w tej roli obsadzony był Ed Skrein, który zrezygnował po głośnej aferze związanej z whitewashingiem. Z tego powodu, Kim miał zdecydowanie mniej czasu na przygotowanie się do roli - jego casting wyniknął tak naprawdę na ostatnią chwilę. Sam aktor zdradził portalowi Collider, że miał tylko dwa dni na oswojenie się z postacią - tyle czasu minęło od momentu castingu do chwili rozpoczęcia zdjęć. Jak wspomina:

Miałem całe dwa dni i 20 godzin w samolocie. Bardzo dużo czytałem, na szczęście miałem do dyspozycji wiele materiałów źródłowych (...). Słyszałem o tej kontrowersji na długo przed tym, gdy dowiedziałem się, że będę w projekcie. Kiedy usłyszałem co zrobili producenci i co zrobił Ed Skrein, byłem poruszony i pełen podziwu.

Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, jednak twórcy już teraz biorą pod uwagę sequel. Tak uważa producent, Lloyd Levin. Jak mówi, wszystko zależy od tego, jak poradzi sobie nowy film w box office. Na razie producenci są na etapie, gdy rozważają, w którą stronę mogłaby potoczyć się ewentualna kontynuacja gdyby chciano pozostać przy materiale źródłowym. Na razie nie ma jeszcze informacji o oficjalnym przedsięwzięciu działań z tym związanych.

Hellboy - premiera odbędzie się 12 kwietnia. Zobaczcie nowy plakat na początku galerii:

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV