Roman Polański pozywa Akademię Filmową. Jest odpowiedź

W 2018 roku Roman Polański został pozbawiony członkostwa w amerykańskiej Akademii Filmowej. Reżyser zdecydował się wystąpić na drogę sądową.

W 2018 roku Roman Polański został pozbawiony członkostwa w amerykańskiej Akademii Filmowej. Reżyser zdecydował się wystąpić na drogę sądową.

Adam Siennica

Adam Siennica

Roman Polański w 2018 roku został wykluczony z Akademii Filmowej z uwagi na oskarżenia o gwałt z 1978 roku. Słynny reżyser uważa, że postąpiono niesłusznie i występuje na drogę sądową. W oświadczeniu jego prawników czytamy, że członkowie Akademii Filmowej nie postąpili zgodnie z literą prawa, a ich decyzja nie jest poparta żadnymi dowodami winy reżysera.

Prawnicy Polańskiego chcą, aby jego członkostwo w Akademii Filmowej zostało przywrócone. Czytamy, że wyrzucono go łamiąc regulamin organizacji bez powiadomienia samego zainteresowanego i bez umożliwienia mu obrony.

Kilka godzin później opublikowano oświadczenie Akademii Filmowej odpowiadające te zarzuty:

- Procedury wzięte pod uwagę przy usunięciu pana Polańskiego były uczciwe i rozsądne. Akademia obstaje przy tym, że decyzja była stosowna.

Na razie nie wiadomo, kiedy sprawa trafi do sądu.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne:. Everett Collection/Rex Features

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV