Rotten Tomatoes sprawdzi wiedzę na temat filmu? Nowe pomysły na walkę z trollami

Kapitan Marvel padła ofiarą ataku trolli na portalu Rotten Tomatoes. Władze serwisu zamierzają wprowadzić kolejne ograniczenia dla użytkowników, aby nie powtórzyła się sytuacja z atakiem na film Kapitan Marvel.

Kapitan Marvel padła ofiarą ataku trolli na portalu Rotten Tomatoes. Władze serwisu zamierzają wprowadzić kolejne ograniczenia dla użytkowników, aby nie powtórzyła się sytuacja z atakiem na film Kapitan Marvel.

Captain Marvel to film MCU, który w ubiegłym tygodniu miał swoją premierę. Jeszcze przed wejściem produkcji na ekrany kin do sieci zaczęły spływać negatywne recenzje, które miały na celu obniżenie średniej filmu. To działania tak zwanych trolli internetowych – praktyka, która w popkulturze miała już miejsce przy okazji premier filmów takich jak Star Wars: The Last Jedi czy Black Panther.

Portal Rotten Tomatoes zapowiedział walkę z trollami. Usunięto wskaźnik „chcę zobaczyć” ze swojego serwisu. Stwierdzono, że tego typu "trollowanie" i pisanie komentarzy pozbawionych konstruktywnej krytyki mija się z polityką portalu, którego celem jest zbieranie rzetelnych recenzji użytkowników i krytyków. Nie będzie to jednak jedyny sposób walki z trollami. The Hollywood Reporter podaje, że jeden z przedstawicieli Rotten Tomatoes, zapowiedział zaostrzenie ograniczeń dla użytkowników serwisu. Będą oni m.in. sprawdzani z wiedzy na temat ocenianego filmu.

Nie wiadomo na razie, jak system ten miałby funkcjonować, ale władze chcą zwiększyć wiarygodność ocen użytkowników i samego portalu. Zapowiadają zatem testowanie różnych rozwiązań.

Źródło: screenrant.com/ zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV