Kapitan Marvel czy Hulk? Nauka pokazuje, kto jest najsilniejszy w Avengers

Kto jest najsilniejszym z Avengers? Odpowiedź mogła być tylko jedna. Z pomocą w rozstrzygnięciu kwestii przyszła nauka.

Kto jest najsilniejszym z Avengers? Odpowiedź mogła być tylko jedna. Z pomocą w rozstrzygnięciu kwestii przyszła nauka.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Marvel na swojej oficjalnej stronie opublikował szczegółowe infografiki na temat mocy poszczególnych członków Avengers (ukłon dla jednego z naszych Czytelników za ich wskazanie - nazwa_niepoprawna, dzięki, od dziś będę to czytał do poduszki). Autorem opracowań jest znany i ceniony analityk pracujący m.in. dla portalu This Is Insider, Walt Hickey. Ten podszedł do zadania niezwykle skrupulatnie i sięgając po informacje tak z komiksów, jak i samego MCU, oparł swoje dane przede wszystkim na nauce. W wyliczeniach uwzględniono więc takie zmienne jak: maksymalną prędkość, z jaką poruszał się dany bohater (wartość podano w milach na godzinę), przygotowanie taktyczne do walki (w skali od 1 do 10), poziom inteligencji, wytrzymałość (prezentowana w dżulach moc uderzenia, które jest w stanie przyjąć postać), projekcja energii (podana w petawatach) i siła (prezentowany w funtach ciężar, który jest w stanie podnieść bohater).

Z analizy wynika, że choć teoretycznie największą potęgą w Avengers dysponuje Hulk, to za najsilniejszą postać powinniśmy uznać jednak Kapitan Marvel - chodzi tu o fakt rozłożenia poszczególnych wartości. O ile pozostali Mściciele są ją w stanie przebić na polu jednej czy dwóch kategorii, o tyle nie wytrzymują w rywalizacji na wszystkich polach. Zobaczcie sami:

Źródło: marvel.com / zdjęcie główne: Marvel/MovieWeb

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV