Rowling ujawnia cztery nowe szkoły magii i czarodziejstwa

Od czasu zakończenia serii o Harrym Potterze, J.K. Rowling podrzuca fanom różne informacje, dotyczące świata książek. Tym razem ujawniła nazwy czterech kolejnych szkół magii.

Od czasu zakończenia serii o Harrym Potterze, J.K. Rowling podrzuca fanom różne informacje, dotyczące świata książek. Tym razem ujawniła nazwy czterech kolejnych szkół magii.

Autorka Harry'ego Pottera nie pozwala fanom serii zapomnieć o magicznym świecie, który stworzyła i wciąż ma w zanadrzu nowe, interesujące fakty. Tym razem podała nazwy i lokacje czterech nowych szkół magii i czarodziejstwa.

Rowling powiedziała, że na całym świecie łącznie z Hogwartem, takich prestiżowych ośrodków naukowych zarejestrowanych  w Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów jest 11. W części Harry Potter i Czara Ognia dowiedzieliśmy się trochę o Akademii Beauxbatons, która położona jest gdzieś w Pirenejach i Instytucie Durmstrang, którego lokalizacja jest najbardziej strzeżona ze wszystkich jedenastu szkół. Wiadomo jedynie, że leży gdzieś na północy Europy.

Czytaj także: Z Archiwum X bije rekordy oglądalności na całym świecie

Kolejne cztery szkoły, o których wypowiedziała się Rowling to:

  • Mahoutokoro: zlokalizowana w Japonii w najwyższym punkcie wulkanicznej wyspy Minami Iwo Jima. Uczyć się w niej mogą dzieci od 7. roku życia, ale dopóki nie skończą jedenastu lat są transportowani po zajęciach do domu na grzbietach olbrzymich nawałników. Uczniowie, którzy skończyli 11. lat dostają zaczarowane szaty, które rosną wraz z nimi i zmieniają kolor w zależności od postępu nauki. Szkoła jest także znana z quidditcha.
  • Uagadou: największa na świecie szkoła magii, która znajduje się w Afryce w nieokreślonym miejscu zwanym "Góry Księżycowe" i jest ciągle skąpana we mgle. Uczniowie są biegli w astronomii, alchemii, ludzkiej transmutacji i rzucaniu zaklęć poprzez wskazywanie na coś palcem oraz posługując się gestami (Rowling twierdzi, że różdżki to europejski wynalazek). Zamiast listu przynoszonego przez sowę, dzieci dostają zaproszenia do szkoły we śnie od aktualnego dyrektora placówki.
  • Castelobruxo: szkoła wyglądająca jak świątynia, która znajduje się w deszczowym lesie w Brazylii. Chroniona jest przez małe i złośliwe istoty duchowe zwane Caiporo. Uczniowie noszą zielone szaty i znani są ze swoich umiejętności w zielarstwie i opiece nad magicznymi stworzeniami.
  • Ilvermorny: Rowling nie podała żadnych szczegółów na temat tej szkoły, ale na podstawie mapy umieszczonej na Pottermore można przypuszczać, że to amerykańska szkoła zlokalizowana gdzieś na Wschodnim Wybrzeżu, ale nie w Nowym Jorku. W jej tworzeniu ważną rolę odegrała rodzima magia, Rowling nie chce zdradzić, o którym plemieniu myśli, ponieważ to od razu zdradzi dokładną lokalizację placówki.

Łącznie  znamy już siedem szkół magii i czarodziejstwa z jedenastu, o których jest mowa. Zapewne za jakiś czas, J.K. Rowling ujawni nazwy i położenie pozostałych czterech.

Źródło: time.com / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV