Repertuar kin Nowość Program TV

Samuel L. Jackson zainteresowany powrotem na ekrany po swojej śmierci

Samuel L. Jackson zdradził, że perspektywa powrotu na ekrany po swojej śmierci jest dla niego ekscytująca. Aktor nie ma nic przeciwko wygenerowaniu jego postaci cyfrowo.

Samuel L. Jackson promuje obecnie swój najnowszy film Glass oraz nadchodzącą Kapitan Marvel, gdzie wcieli się w młodszego Nicka Fury’ego. Aktor rozmawiał z dziennikarzami The Hollywood Reporter, którym opowiadał między innymi o sympatycznej współpracy z Brie Larson i o tym, jak pełen podziwu jest dla jej poświęcenia jeśli chodzi o treningi do roli.

W pewnym momencie rozmowa zeszła na efekty i możliwości, jakie współcześnie daje CGI. Jak pamiętamy, Jackson został cyfrowo odmłodzony do roli Nicka Fury’ego w nowym filmie – akcja rozgrywa się w latach 90. ubiegłego wieku, a zatem znacznie wcześniej niż nowe filmy z serii Avengers. Aktor został zapytany o to, jak czułby się, gdyby jego postać została wygenerowana cyfrowo już po jego śmierci – jak się okazuje, nie miałby absolutnie nic przeciwko. Odpowiadając na pytanie, oświadczył tylko:

Super!

Jackson po raz pierwszy zerknął się z zaawansowanym CGI podczas kręcenia filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo. Jak wspomina, początkowo bardzo dziwnie było mu walczyć na planie z wyimaginowanymi złoczyńcami. Wówczas dostał złotą radę od George’a Lucasa – kluczem do interakcji z rzeczami, których tak naprawdę tutaj nie ma, jest zadawanie odpowiednich pytań:

Powiedział: „Musisz wiedzieć jak duże to jest, gdzie to jest i jak szybko się to porusza”. Ja na to: „Okej, jak duże to jest?”. „Hmmm, gdzieś jak SUV”. „Jak szybkie to jest?”. „Ze 40 mil na godzinę”. „I gdzie to jest?”. „Pędzi wprost na ciebie”.

Na przełomie lat CGI robi się coraz bardziej zaawansowane, co pozwala także na wspomniane już generowanie obrazów zmarłych aktorów w nowych filmach – jak pamiętamy, w samym filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie widzieliśmy aż dwa takie przypadki, a efekty końcowe zostały całkiem przychylnie przyjęte przez fanów. Przy coraz większej powszechności tego zabiegu nie jest niczym dziwnym, że aktorzy otwarcie wypowiadają się na ten temat, a nawet planują swoje kariery na wypadek śmierci, zawczasu „kopiując się” cyfrowo.

Jackson nie wspomina, by podejmował jakiekolwiek kroki w przygotowaniu się na taką ewentualność, jednak jak widać nie miałby żadnego problemu z powrotem na ekrany po swojej śmierci.

-
Plotka
-

Kapitan Marvel – premiera 8 marca 2019 roku.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Seksapil to moc? Bohaterki komiksów w…

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego niektóre superbohaterki wyglądają w komiksach tak, jakby balansowały na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – Kapitan Marvel…

Avengers: Koniec gry trafi do kina za ledwie ponad miesiąc. Napływ informacji powoli zwiększa się,…

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Do końca 9. sezonu The Walking Dead zostały tylko 2 odcinki. Zwiastun i zdjęcia zapowiadają…

Dawid Muszyński
-

Miłość, śmierć i roboty: sezon 1…

David Fincher i Tim Miller przedstawiają zbiór krótkich, niezwiązanych ze sobą animowanych historii. Jak wypada…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
-

Pewnego razu… w Hollywood – plakat…

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film w reżyserii Quentina Tarantino. Promocja ruszyła.

Adam Siennica
-

Toy Story 4 – pełny zwiastun…

Toy Story 4 to najnowszy kinowy film studia Pixar. Kontynuacja przygód popularnych bohaterów zawita na…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.