Kapitan Marvel – jakie otwarcie w box office? Są nowe prognozy

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin już w marcu tego roku. Na jakie otwarcie w box office możemy liczyć? Poznajcie nowe prognozy.

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin już w marcu tego roku. Na jakie otwarcie w box office możemy liczyć? Poznajcie nowe prognozy.

Michalina Reda

Michalina Reda

Captain Marvel to oczekiwany film MCU o najsilniejszej superbohaterce, w którą wcieli się Brie Larson. Zwiastuny i materiały promocyjne są już dostępne w sieci od jakiegoś czasu, tylko podgrzewając atmosferę oczekiwania. W USA ruszyła także przedsprzedaż biletów w serwisie Fandango, gdzie po 24 godzinach od rozpoczęcia film zanotował trzeci najlepszy wynik sprzedaży jeśli chodzi o całe MCU.

Wszystko to ma wpływ na rosnące prognozy box office, które na tę chwilę są naprawdę imponujące. Zgodnie z nowymi informacjami, Kapitan Marvel ma szansę na weekend otwarcia w granicach 140-180 mln dolarów. Jeżeli prognozy się sprawdzą, będzie to otwarcie na poziomie filmów The Hunger Games (152.5 mln dolarów), Batman v Superman: Dawn of Justice (166 mln dolarów) czy Beauty and the Beast (174.8 mln dolarów), znacznie lepsze niż debiuty produkcji Ant-Man and the Wasp (75.8 mln dolarów), Aquaman (67.8 mln dolarów). Filmowi prawdopodobnie nie uda się przebić wyników produkcji takich jak Avengers: Infinity War (257.6 mln dolarów w weekend otwarcia) i Black Panther (202 mln dolarów), chociaż prognozy wciąż mogą wzrosnąć.

Analitycy uważają, że widzowie bardzo liczą na pierwszy solowy film o kobiecej superbohaterce Marvela, a także chcą zobaczyć, jak w roli głównej wypadnie laureatka Oscara. Dla wielu nowy film jest też typowym must-see, który przygotuje wszystkich na wielką kulminację, jaką będzie Avengers: Endgame.Warto wspomnieć, że w okolicy swojej premiery, Kapitan Marvel nie ma poważnej konkurencji. Kolejne głośne produkcje będą debiutowały dopiero pod koniec marca lub w kwietniu - należą do nich Dumbo czy Shazam!.

Kapitan Marvel - premiera 8 marca 2019 roku.

Źródło: movieweb.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV