Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

Scarlett Johansson rezygnuje z filmu Rub & Tug po fali kontrowersji

Scarlett Johansson jednak nie zagra kobiety transpłciowej. Po głośnym sprzeciwie mniejszości, aktorka zdecydowała się zrezygnować z udziału w filmie Rub & Tug.

Na początku miesiąca ogłoszono, że Scarlett Johansson zagra główną rolę w nadchodzącym filmie Rub & Tug, reżyserowanym przez Ruperta Sandersa (Ghost in the Shell). Główną bohaterką produkcji jest Jean Marie Gill, która w latach 70. zyskała sławę w Pittsburghu, otwierając kolejne salony masażu, a następnie przekształcając je w ekskluzywne domy publiczne. Jean Marie, choć urodzona kobietą, czuła się jednak mężczyzną, a całą swoją karierę zbudowała w przebraniu mężczyzny i przedstawiając się jako Dante “Tex” Gill. Właśnie ten fakt wywołał lawinę negatywnych komentarzy w sprawie castingu aktorki – przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz aktywiści walczący w obronie ich praw zaczęli głośno protestować, domagając się tego, by postać transpłciową rzeczywiście zagrała w filmie osoba transpłciowa.

Dziś potwierdzono, że Johansson rezygnuje z projektu. Aktorka skomentowała sytuację w następujący sposób:

W świetle ostatnich wątpliwości etycznych związanych z moim castingiem do roli Dante Tex Gilla, zdecydowałam się wycofać z projektu. Nasze kulturowe zrozumienie osób transpłciowych wciąż ewoluuje, a ja wiele nauczyłam się od tej społeczności od czasu, gdy padły pierwsze informacje na temat castingu. Zdałam sobie sprawę, że było to niewrażliwe. Podziwiam społeczności trans i jestem wdzięczna, że rozmowa na temat inkluzywności w Hollywood trwa.

-
-

Decyzja aktorki już jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Przedstawiciele mniejszości transpłciowych przyklaskują Johansson i chwalą ją. Uważają, że jest to wyraźny sygnał dla całego Hollywood i liczą na to, że sytuacja da twórcom filmowym do myślenia. Oświadczenie GLAAD, organizacji walczącej przeciwko homofobii i dyskryminacji, brzmi:

Decyzja Scarlett Johansson oraz głosy transseksualistów, którzy wypowiadali się w sprawie tego filmu, zmieniają przebieg gry w Hollywood. Amerykanie rozumieją życie gejów i lesbijek – telewizyjne kreacje transpłciowych bohaterów stworzone przez autentyczne transpłciowe osoby stają się prawdziwymi hitami dla krytyków i widzów. Teraz przemysł filmowy ma realną możliwość, by zrobić to samo.

Zobaczcie tweety popierające decyzję Scarlett:

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Captain Marvel – jest zwiastun! Superbohaterka…

Zwiastun Captain Marvel trafił już do sieci. Premiera kolejnej odsłony MCU odbędzie się w marcu…

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – poobijany Hawkeye, Lilly…

Dokrętki do Avengers 4 dobiegają końca. Teraz mamy okazję zobaczyć nowe zdjęcia z planu -…

Piotr Piskozub
-

Captain Marvel – wyciekły zdjęcia zabawek.…

Do sieci wyciekły zdjęcia zabawek promujących Captain Marvel. Poza główną bohaterką na fotografiach pojawiają się…

Michalina Reda
-

Emmy 2018 – lista zwycięzców. Gra…

Rozdano tegoroczne statuetki Emmy dla najlepszych aktorów, filmów telewizyjnych czy seriali. Poznajcie zwycięzców.

Adam Siennica
-

Kler – recenzja filmu [43. Festiwal…

Kler - film o grzechach kościoła w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego miał swój pierwszy pokaz prasowy…

Ocena recenzenta:
9
Michalina Reda
-

Joker – kto jeszcze zagra w…

Warner Bros. opublikowało listę nazwisk członków ekipy i obsady filmu Joker. Sprawdźcie, kto jeszcze zagra…

Co o tym sądzisz?