Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542407847.6223&rtu=-1

 

 

 

Scarlett Johansson rezygnuje z filmu Rub & Tug po fali kontrowersji

Scarlett Johansson jednak nie zagra kobiety transpłciowej. Po głośnym sprzeciwie mniejszości, aktorka zdecydowała się zrezygnować z udziału w filmie Rub & Tug.

Na początku miesiąca ogłoszono, że Scarlett Johansson zagra główną rolę w nadchodzącym filmie Rub & Tug, reżyserowanym przez Ruperta Sandersa (Ghost in the Shell). Główną bohaterką produkcji jest Jean Marie Gill, która w latach 70. zyskała sławę w Pittsburghu, otwierając kolejne salony masażu, a następnie przekształcając je w ekskluzywne domy publiczne. Jean Marie, choć urodzona kobietą, czuła się jednak mężczyzną, a całą swoją karierę zbudowała w przebraniu mężczyzny i przedstawiając się jako Dante “Tex” Gill. Właśnie ten fakt wywołał lawinę negatywnych komentarzy w sprawie castingu aktorki – przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz aktywiści walczący w obronie ich praw zaczęli głośno protestować, domagając się tego, by postać transpłciową rzeczywiście zagrała w filmie osoba transpłciowa.

Dziś potwierdzono, że Johansson rezygnuje z projektu. Aktorka skomentowała sytuację w następujący sposób:

W świetle ostatnich wątpliwości etycznych związanych z moim castingiem do roli Dante Tex Gilla, zdecydowałam się wycofać z projektu. Nasze kulturowe zrozumienie osób transpłciowych wciąż ewoluuje, a ja wiele nauczyłam się od tej społeczności od czasu, gdy padły pierwsze informacje na temat castingu. Zdałam sobie sprawę, że było to niewrażliwe. Podziwiam społeczności trans i jestem wdzięczna, że rozmowa na temat inkluzywności w Hollywood trwa.

-
-

Decyzja aktorki już jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Przedstawiciele mniejszości transpłciowych przyklaskują Johansson i chwalą ją. Uważają, że jest to wyraźny sygnał dla całego Hollywood i liczą na to, że sytuacja da twórcom filmowym do myślenia. Oświadczenie GLAAD, organizacji walczącej przeciwko homofobii i dyskryminacji, brzmi:

Decyzja Scarlett Johansson oraz głosy transseksualistów, którzy wypowiadali się w sprawie tego filmu, zmieniają przebieg gry w Hollywood. Amerykanie rozumieją życie gejów i lesbijek – telewizyjne kreacje transpłciowych bohaterów stworzone przez autentyczne transpłciowe osoby stają się prawdziwymi hitami dla krytyków i widzów. Teraz przemysł filmowy ma realną możliwość, by zrobić to samo.

Zobaczcie tweety popierające decyzję Scarlett:

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4
Piotr Piskozub
weekend
-

Stan Lee u wrót Walhalli. Boli…

Zmarł Stan Lee. Piotr Piskozub w emocjonalnym tekście proponuje nieco inne spojrzenie na jego legendę…

Michał Kujawiński
-

Narcos: Meksyk: 1. sezon – recenzja

Narcos powraca, ale już z innymi bohaterami i historią, która znowu krąży wokół narkotykowego biznesu.…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
spoilery
-

Avengers 4 – ciekawa teoria o…

Fani wciąż analizują i spekuluję co być może zobaczymy w Avengers 4. Ich teoria oparta…

Norbert Zaskórski
-

Arrowverse – bohaterowie na kolejnym zdjęciu…

Zadebiutowało nowe zdjęcie z crossoveru Arrowverse. Pojawiły się również szczegóły fabuły wydarzenia.

Michalina Reda
weekend
-

Fantastyczne Zwierzęta – kim jest Gellert…

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda właśnie wchodzą na ekrany polskich kin, a wielu widzów może głowić…

Co o tym sądzisz?