Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Scarlett Johansson rezygnuje z filmu Rub & Tug po fali kontrowersji

Scarlett Johansson jednak nie zagra kobiety transpłciowej. Po głośnym sprzeciwie mniejszości, aktorka zdecydowała się zrezygnować z udziału w filmie Rub & Tug.

Na początku miesiąca ogłoszono, że Scarlett Johansson zagra główną rolę w nadchodzącym filmie Rub & Tug, reżyserowanym przez Ruperta Sandersa (Ghost in the Shell). Główną bohaterką produkcji jest Jean Marie Gill, która w latach 70. zyskała sławę w Pittsburghu, otwierając kolejne salony masażu, a następnie przekształcając je w ekskluzywne domy publiczne. Jean Marie, choć urodzona kobietą, czuła się jednak mężczyzną, a całą swoją karierę zbudowała w przebraniu mężczyzny i przedstawiając się jako Dante “Tex” Gill. Właśnie ten fakt wywołał lawinę negatywnych komentarzy w sprawie castingu aktorki – przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz aktywiści walczący w obronie ich praw zaczęli głośno protestować, domagając się tego, by postać transpłciową rzeczywiście zagrała w filmie osoba transpłciowa.

Dziś potwierdzono, że Johansson rezygnuje z projektu. Aktorka skomentowała sytuację w następujący sposób:

W świetle ostatnich wątpliwości etycznych związanych z moim castingiem do roli Dante Tex Gilla, zdecydowałam się wycofać z projektu. Nasze kulturowe zrozumienie osób transpłciowych wciąż ewoluuje, a ja wiele nauczyłam się od tej społeczności od czasu, gdy padły pierwsze informacje na temat castingu. Zdałam sobie sprawę, że było to niewrażliwe. Podziwiam społeczności trans i jestem wdzięczna, że rozmowa na temat inkluzywności w Hollywood trwa.

-
-

Decyzja aktorki już jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Przedstawiciele mniejszości transpłciowych przyklaskują Johansson i chwalą ją. Uważają, że jest to wyraźny sygnał dla całego Hollywood i liczą na to, że sytuacja da twórcom filmowym do myślenia. Oświadczenie GLAAD, organizacji walczącej przeciwko homofobii i dyskryminacji, brzmi:

Decyzja Scarlett Johansson oraz głosy transseksualistów, którzy wypowiadali się w sprawie tego filmu, zmieniają przebieg gry w Hollywood. Amerykanie rozumieją życie gejów i lesbijek – telewizyjne kreacje transpłciowych bohaterów stworzone przez autentyczne transpłciowe osoby stają się prawdziwymi hitami dla krytyków i widzów. Teraz przemysł filmowy ma realną możliwość, by zrobić to samo.

Zobaczcie tweety popierające decyzję Scarlett:

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.