Repertuar kin Nowość Program TV

Scarlett Johansson rezygnuje z filmu Rub & Tug po fali kontrowersji

Scarlett Johansson jednak nie zagra kobiety transpłciowej. Po głośnym sprzeciwie mniejszości, aktorka zdecydowała się zrezygnować z udziału w filmie Rub & Tug.

Na początku miesiąca ogłoszono, że Scarlett Johansson zagra główną rolę w nadchodzącym filmie Rub & Tug, reżyserowanym przez Ruperta Sandersa (Ghost in the Shell). Główną bohaterką produkcji jest Jean Marie Gill, która w latach 70. zyskała sławę w Pittsburghu, otwierając kolejne salony masażu, a następnie przekształcając je w ekskluzywne domy publiczne. Jean Marie, choć urodzona kobietą, czuła się jednak mężczyzną, a całą swoją karierę zbudowała w przebraniu mężczyzny i przedstawiając się jako Dante “Tex” Gill. Właśnie ten fakt wywołał lawinę negatywnych komentarzy w sprawie castingu aktorki – przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz aktywiści walczący w obronie ich praw zaczęli głośno protestować, domagając się tego, by postać transpłciową rzeczywiście zagrała w filmie osoba transpłciowa.

Dziś potwierdzono, że Johansson rezygnuje z projektu. Aktorka skomentowała sytuację w następujący sposób:

W świetle ostatnich wątpliwości etycznych związanych z moim castingiem do roli Dante Tex Gilla, zdecydowałam się wycofać z projektu. Nasze kulturowe zrozumienie osób transpłciowych wciąż ewoluuje, a ja wiele nauczyłam się od tej społeczności od czasu, gdy padły pierwsze informacje na temat castingu. Zdałam sobie sprawę, że było to niewrażliwe. Podziwiam społeczności trans i jestem wdzięczna, że rozmowa na temat inkluzywności w Hollywood trwa.

-
-

Decyzja aktorki już jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Przedstawiciele mniejszości transpłciowych przyklaskują Johansson i chwalą ją. Uważają, że jest to wyraźny sygnał dla całego Hollywood i liczą na to, że sytuacja da twórcom filmowym do myślenia. Oświadczenie GLAAD, organizacji walczącej przeciwko homofobii i dyskryminacji, brzmi:

Decyzja Scarlett Johansson oraz głosy transseksualistów, którzy wypowiadali się w sprawie tego filmu, zmieniają przebieg gry w Hollywood. Amerykanie rozumieją życie gejów i lesbijek – telewizyjne kreacje transpłciowych bohaterów stworzone przez autentyczne transpłciowe osoby stają się prawdziwymi hitami dla krytyków i widzów. Teraz przemysł filmowy ma realną możliwość, by zrobić to samo.

Zobaczcie tweety popierające decyzję Scarlett:

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Masz 4 tysiące dolarów? Zadrapana tarcza…

Marvel uruchomił nową linię sprzedażową przedmiotów z MCU - wśród nich znajdziemy tarczę Kapitana Ameryki…

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Titans – dlaczego Robin…

Na Comic-Conie w San Diego pojawiło się jeszcze więcej informacji na temat serialu Titans -…

Dawid Muszyński
-

Sicario 2: Soldado – recenzja filmu

Alejandro powraca by dalej, z błogosławieństwem rządu USA, rozprawiać się z kartelami narkotykowymi w Meksyku.

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
-

[SDCC 2018] Aquaman – nowe zdjęcie…

Fani obecni na imprezie San Diego Comic-Con zamieścili w sieci nowe zdjęcie promujące tegoroczne widowisko…

Michał Kujawiński
-

Godzilla: Król potworów – który z…

Powoli rozkręca się kampania reklamowa filmu Godzilla: Król potworów. Po zaprezentowanym rano teaserze przyszedł czas…

Adam Siennica
breaking
-

[SDCC 2018] Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów…

Oto pierwsza wielka niespodzianka San Diego Comic-Con 2018. Lucasfilm oficjalnie ogłasza nowy sezon serialu Gwiezdne…

Co o tym sądzisz?