Przeczytaj w weekend

SKAM: ukazał się pierwszy z oryginalnych scenariuszy norweskiego serialu

Do księgarń trafiła prawdziwa gratka dla fanów serialu SKAM: pierwszy tom oryginalnych scenariuszy Julie Andem.

Do księgarń trafiła prawdziwa gratka dla fanów serialu SKAM: pierwszy tom oryginalnych scenariuszy Julie Andem.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Norweski serial SKAM opowiada historię nastolatków i uczniów szkoły Hartvig Nissens w Oslo. Teraz czytelnicy w Polsce będą mogli zapoznać się z oryginalnymi scenariuszami do serialu napisanymi przez Julie Andem. Książka SKAM Sezon 1: Eva właśnie trafiła do sprzedaży. Znajdą się w niej nienagrane sceny, komentarze i dialogi, które później wycięto.

Pierwszy tom scenariuszy do SKAM został wydany w twardej oprawie i liczy 208 stron. Dom Wydawniczy Rebis planuje w tym roku wydać scenariusze do wszystkich czterech sezonów SKAM.

Każdy z czterech tomów zawiera scenariusz jednego z sezonów wyemitowanych pomiędzy 2015 i 2017 rokiem. W książkach znajdziemy ponadto nieuwzględnione w serialu sceny, wycięte podczas montażu kwestie, napisane na nowo prologi i epilogi, jak również komentarze twórczyni SKAM, Julie Andem, oraz nieupubliczniane wcześniej notatki. Książki z serii SKAM składają się na przewodnik po świecie, który zafascynował całe pokolenie. Odkryj na nowo losy Evy, Noory, Isaka oraz Sany i zbliż się do nich bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. W SKAM Sezon 1: Eva śledzimy losy Evy Kviig Mohn, nastolatki rozpoczynającej naukę w szkole średniej. Dziewczyna zaczyna spotykać się z Jonasem, ale nowy związek wpływa negatywnie na jej przyjaźń z byłą partnerką ukochanego. Pierwsza klasa Evy w Liceum im. Hartviga Nissena to trudny okres miłości, zdrady i zerwanych więzów – ale i nawiązywania nowych przyjaźni z Noorą, Chris, Vilde i Saną.

Źródło: mat. prasowe / fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV