Przeczytaj w weekend

Sklep Play w wersji Premium

Google planuje uruchomić usługę subskrypcyjną w sklepie z aplikacjami mobilnymi. W zamian za niewielką opłatę miesięczną otrzymamy nieograniczony dostęp do gier i aplikacji bez reklam.

Google planuje uruchomić usługę subskrypcyjną w sklepie z aplikacjami mobilnymi. W zamian za niewielką opłatę miesięczną otrzymamy nieograniczony dostęp do gier i aplikacji bez reklam.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  gry 

Prawdopodobnie Apple Arcade doczeka się godnego konkurenta. Google inwestuje w kolejną usługę premium, tym razem skierowaną do miłośników aplikacji mobilnych. Dziennikarze Android Police dowiedzieli się, że korporacja rozpoczęła testy subskrypcji Play Pass, dzięki której użytkownicy będą mogli korzystać z setek gier i aplikacji pozbawionych jakichkolwiek reklam.

Opłata za nową usługę wydaje się dość sensowna, Google chce pobierać od klientów jedynie 5 dolarów miesięcznie. A warto zauważyć, że w tej cenie otrzymamy nie tylko szereg ciekawych tytułów klasy premium, aplikacje będą miały także odblokowane mikrotransakcje – jeśli w jakieś grze zawarto płatne dodatki, od razu będziemy mieli do nich dostęp.

Serwis podzielił się także zrzutami ekranu, które pokazują część treści, jakie trafią w nasze ręce. Na liście wspieranych produkcji znajdą się m.in. Star Wars: Knights of the Old Republic, Limbo, Marvel Pinball, Stardew Valley czy Ticket to Ride:

Co ciekawe, wśród zrzutów udostępnionych przez anonimowego informatora widać także, że Google ma w planach wprowadzenie pakietu rodzinnego, choć jego cena nie została jeszcze ujawniona. Nie wiadomo także, kiedy Play Pass może trafić na rynek i czy od razu zostanie udostępniony całej społeczności Androida, czy w pierwszej kolejności skorzystają z niego wyłącznie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych.

Warto zauważyć, że Play Pass różni się od Apple Arcade sposobem doboru treści. Tu znajdziemy nie tylko produkcje stworzone z myślą o usłudze subskrypcyjnej, jak ma to miejsce w przypadku Arcade’a, Google planuje zawrzeć w katalogu także tytuły starsze i te, które zadebiutowały na wielu platformach.

 

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV