Smętarz dla zwierzaków – są pierwsze reakcje. Czy to dobry film?

Na festiwalu filmowym SXSW 2019 odbył się pierwszy pokaz filmu Smętarz dla zwierzaków. Jak zareagowali zgromadzeni dziennikarze?

Na festiwalu filmowym SXSW 2019 odbył się pierwszy pokaz filmu Smętarz dla zwierzaków. Jak zareagowali zgromadzeni dziennikarze?

Pet Sematary to nowy film będący adaptacją powieści Stephen King pod tym samym tytułem. Podczas festiwalu SXSW 2019 odbył się pierwszy pokaz dla dziennikarzy i uczestników imprezy. Pierwsze reakcje są w większości pozytywne, choć nie brakuje też negatywnych wpisów.

Komentujący są zdania, że film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, co jest zasługą ciekawie prowadzonej historii oraz zabiegów technicznych. Są jednak osoby, które twierdzą, że tak liczne poleganie na jump scare'ach jest niewystarczające i zwyczajnie męczące dla fanów horrorów.

Dużo jest także wpisów, które wprost nazywają ten film najlepszą adaptacją twórczości Stephena Kinga. Znaleźć można porównania do The Shining w reżyserii Stanleya Kubricka i nie chodzi tutaj jedynie o jakość widowiska, ale także o odstępstwa względem literackiego pierwowzoru. Jest także zabawniej i jednocześnie mroczniej niż w pierwszym filmie z 1989 roku.

Głównym bohaterem filmu jest doktor Louis Creed, który wraz z żoną i dziećmi przeprowadza się na wieś z wielkiego miasta. Tam, nieopodal swojego nowego domu, odkrywa dziwne pole nagrobków, podpisane przez nieznające ortografii dzieci jako Smętarz dla zwierzaków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy rodzina poznaje nowego sąsiada, Juda Crandalla.

Premiera w Polsce 3 maja.

Źródło: comicbookmovie.com/zdjęcie główne: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV