Przeczytaj w weekend

Solid Gold wraca do Gdyni. Oficjalne oświadczenie Festiwalu

Solid Gold to film Jacka Bromskiego, który został wycofany z Festiwalu w Gdyni. Jak wiemy od jakiegoś czasu, produkcja powróciła do programu - teraz organizatorzy oficjalnie komentują sytuację.

Solid Gold to film Jacka Bromskiego, który został wycofany z Festiwalu w Gdyni. Jak wiemy od jakiegoś czasu, produkcja powróciła do programu - teraz organizatorzy oficjalnie komentują sytuację.

Michalina Reda
Michalina Reda

Solid Gold to nowy film Jacka Bromskiego, który został wycofany z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jak informowano od początku, film rzekomo nie spełnił wymogów przysługujących do emisji w szerokiej dystrybucji, stąd też zdecydowano się na jego usunięcie z programu. Później swoje oświadczenie wydał także reżyser, który zarzucił Telewizji Polskiej to, że chce wykorzystać film jako narzędzie propagandy politycznej. Później TVP odniosła się do zarzutu Bromskiego, zarzucając mu, że to on ocenzurował własną produkcję.

Kilka godzin temu pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że Solid Gold jednak wraca do programu Festiwalu. Teraz informację potwierdził również zarząd, który opublikował oficjalne oświadczenie. Jak się okazuje, produkcja została przywrócona do Konkursu Głównego na wniosek Akson Studio, po tym, jak Telewizja Polska odstąpiła od umowy koprodukcyjnej. Potwierdzono także, że prasowy pokaz filmu Solid Gold odbędzie się dziś o godzinie 19:00 na Dużej Scenie Teatru Muzycznego. Po seansie, o 21:30, odbędzie się spotkanie z twórcami, poprzedzone głosowaniem na Nagrodę Dziennikarzy. Kolejne pokazy przewidziano w następujących terminach:

Piątek, 20 września

  • 22:30 Scena Nowa Teatru Muzycznego
  • 23:20 Scena Kameralna Teatru Muzycznego

Sobota, 21 września

  • 11:00 Teatr Miejski
  • 16:30 Teatr Miejski
  • 17:15 Sala 5 w Kinie Helios

Miejsca na seanse będą dostępne tylko dla posiadaczy akredytacji i karnetów.

Źródło: informacja prasowa FPFF w Gdyni / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV