Sony może przenieść swoje projekty filmowe na Netflixa

W sieci pojawiła się informacja na temat rzekomej współpracy Sony Pictures i Netflixa.

W sieci pojawiła się informacja na temat rzekomej współpracy Sony Pictures i Netflixa.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski
Tagi:  Sony Pictures 

Sony Pictures zastanawia się, czy przenieść kilka projektów do platform streamingowych, aby zminimalizować ryzyko studia i zmaksymalizować zyski. Jak podaje zaufane źródło portalu Collider świeżo mianowany producent wykonawczy Sony, Sanford Panitch, odbył wiele spotkań z Tendo Nagendą Netflixa na temat sprzedaży ryzykownych projektów rozwojowych. Jak informuje Kim Masters z The Hollywood Reporter nowy film o He-Manie miałby znajdować się w tym gronie.

Jeśli to wszystko okaże się prawdą, to byłby to bardzo sprytny ruch ze strony studia. Każdy film stanowi pewne ryzyko, szczególnie taki jak wspomniane widowisko o He-Manie, które znajduje się w fazie rozwoju od kilku dobrych lat. Przy tym koszty marketingu ciągle rosną. Według The Hollywood Reporter, szef marketingu Sony, Josh Greenstein, był podobno zaniepokojony rosnącymi kosztami promocji, szczególnie w przypadku klap takich jak Men in Black International. Dlatego współpraca z Netflixem byłaby bardzo dobrym posunięciem finansowym koncernu.

Oczywiście tę informację należy póki co traktować w sferze lotek. Poinformujemy Was, gdy pojawi się oficjalny komunikat na ten temat.

Źródło: collider.com/zdjęcie główne: Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV