Przeczytaj w weekend

Sony opatentowało kontroler z wbudowanym mikrofonem

Nowe dokumenty patentowe Sony, które przedostały się do sieci, zdradzają, do czego może zostać wykorzystany wbudowany mikrofon w kolejnym padzie do PlayStation.

Nowe dokumenty patentowe Sony, które przedostały się do sieci, zdradzają, do czego może zostać wykorzystany wbudowany mikrofon w kolejnym padzie do PlayStation.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Jeden z użytkowników Reddita udostępnił w sieci dokument patentowy, który opisuje możliwości nowego kontrolera, nad którym pracuje zespół Sony. Z wniosku patentowego wynika, że inżynierowie planują wdrożyć do pada do PlayStation zintegrowany mikrofon, który będzie integralnym elementem systemu głosowej obsługi konsoli.

Prototypowy pad ma ułatwić komunikowanie się z PlayStation za pośrednictwem komend głosowych. Dzięki niemu użytkownicy konsoli nie będą musieli podłączać zewnętrznych słuchawek z mikrofonem, aby w ten sposób wchodzić w interakcję z urządzeniem. Projektanci zaimplementowali tu także zintegrowany głośnik, ten jednak ma być na czas wypowiadania poleceń głosowych wygłuszany, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia interferencji dźwięku. Wraz z patentem opublikowano także schematyczny wygląd urządzenia, zaznaczono jednak, że jest to wyłącznie przykładowe urządzenie. Zatem nawet jeśli wspomniana funkcja zadebiutuje wraz z DualShockiem 5, nie oznacza to, że sprzęt ten będzie przypominał rysunek kontrolera dołączony do patentu.

nullZdjęcie: mp1st.com

Samo opatentowanie tego rozwiązania nie jest oczywiście tożsame z wprowadzeniem takiego kontrolera na rynek. Nie wiadomo także, czy zintegrowanie mikrofonu z padem oznacza, że kolejna konsola Sony zaoferuje nowe podejście do poleceń głosowych. O tym przekonamy się w momencie oficjalnej prezentacji PlayStation 5.

Źródło: mp1st.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV