Sony ujawniło, ile zapłacimy za 98-calowy telewizor z linii Z9G

Firma Sony zaprezentowała telewizory, które w 2019 roku zawalczą o uwagę potencjalnych klientów i poinformowała, ile będziemy musieli za nie zapłacić. Wśród bogatego portfolio wyróżnia się 98-calowa bestia.

Firma Sony zaprezentowała telewizory, które w 2019 roku zawalczą o uwagę potencjalnych klientów i poinformowała, ile będziemy musieli za nie zapłacić. Wśród bogatego portfolio wyróżnia się 98-calowa bestia.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  telewizor 

Mimo iż po najdroższe telewizory sięga tylko garstka klientów, to wokół nich robi się najwięcej szumu. Nic w tym dziwnego, w końcu to modele premium wyznaczają trendy, które za kilka lat mają szansę upowszechnić się w całej branży. Dlatego spośród obszernego portfolio telewizorów na 2019 roku od Sony warto przyjrzeć się modelom Master Series Z9G. Zwłaszcza że wiemy, ile przyjdzie nam za nie zapłacić.

O telewizorach z tej linii Sony opowiadało już podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, dotychczas nie wiedzieliśmy jednak, ile będą kosztować. Firma postanowiła w końcu uchylić rąbka tajemnicy i poinformować, jak wysoko ceni swoje modele z matrycą 8K. Najmniejszy Z9G z 85-calowym wyświetlaczem ma kosztować 13 tysięcy dolarów. Sporo, jednak to jego większy brat może przyprawić o palpitacje serca. 98-calowy model Z9G wyceniono na 70 tysięcy dolarów.

W tej kwocie otrzymamy oczywiście sprzęt najwyższej klasy. Telewizor może pochwalić się układem Picture Processor XI Ultimate oraz technologiami Backlight Master Drive i X-tended Dynamic Range PRO, które sprawią, że obraz będzie nie tylko jasny, ale i mocno kontrastowy. Na mocy umowy z Netflixem wprowadzono także tryb Netflix Calibrated Mode, dzięki niemu filmy będą wyglądały dokładnie tak, jak życzyli sobie tego twórcy. A o głębokie brzmienie zadba system 4 głośników umiejscowionych u góry i dołu ekranu.

W przyszłości linia Z9G otrzyma także wsparcie dla technologii AirPlay 2 oraz HomeKit, dzięki czemu dogada się z urządzeniami mobilnymi oraz systemem inteligentnego domu od Apple. Jeśli ktoś jest gotów wydać sporą fortunę na telewizor, który zapewni niemalże kinowe doświadczenia w domowym zaciszu, musi uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Linia Z9G zadebiutuje na rynku w czerwcu tego roku.

 

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Sony

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV