Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Sony opatentowało system transmisji rozgrywek e-sportowych

Już wkrótce gogle PlayStation VR mogą posłużyć do oglądania mistrzostw e-sportowych. Firma Sony opracowała rozwiązanie, które umożliwi śledzenie relacji z zawodów we własnym domu.

Już wkrótce gogle PlayStation VR mogą posłużyć do oglądania mistrzostw e-sportowych. Firma Sony opracowała rozwiązanie, które umożliwi śledzenie relacji z zawodów we własnym domu.

Dotychczas gogle PSVR służyły wyłącznie do grania, przeglądania wirtualnych doświadczeń i oglądania filmów. Ale w najbliższej przyszłości Sony może znacząco rozszerzyć możliwości tego sprzętu. Nie tylko pod kątem wzbogacenia go o nowe technologie, jak np. system śledzenia gałek ocznych, lecz także o funkcję oglądania przebiegu mistrzostw w grach komputerowych.

Korporacja złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym projekt o dość zawiłej nazwie Spectator View Into An Interactive Gaming World Showcased In A Live Event Held In A Real-World Venue. Być może nazwa ta brzmi dość dziwacznie, ale jeśli uda się wdrożyć projekt w życie, Sony może spopularyzować nowy sposób wykorzystania gogli wirtualnej rzeczywistości. PlayStation VR mogłyby posłużyć w roli narzędzia do śledzenia turniejów e-sportowych z poziomu domowej kanapy.

Jednym z elementarnych elementów projektu są inteligentne fotele montowane w hali turniejowej. Wyposażono je w czujnik zbliżeniowy, który monitoruje, czy ktoś zasiada na danym miejscu. Jeśli nie, fotel automatycznie zamienia się w narzędzie do strumieniowania obrazu z sali, w które prowadzone są mistrzostwa. Podgląd na halę e-sportową mają zapewnić kamery zamontowane na oparciach foteli.

Zdjęcie: uspto.gov

W dokumencie opisano także system przeskakiwania między widownią o samą rozgrywką. Gracze śledzący zmagania zawodowców mogliby obserwować przebieg gry zarówno z pozycji osoby zasiadającej na widowni, jak i z perspektywy samego gracza. System umożliwiłby błyskawiczne przechwycenie obrazu, który widzą konkretni zawodnicy. Dzięki temu kibicowanie stałoby się znacznie bardziej immersyjną rozrywką.

Na tym jednak nie koniec. W załącznikach prezentujących wygląd hali e-sportowej zamieszczono szkic przedstawiający wyświetlacz z logo PlayStation Plus League. Pozwala to przypuszczać, że system ten byłby integralnym elementem oficjalnych mistrzostw w takich grach jak FIFA 19, Fortnite i Rainbow Six: Siege.

Do tego patentu należy oczywiście podchodzić z dużym dystansem. Sam fakt jego złożenia w urzędzie nie oznacza, że firma kiedykolwiek wdroży go w życie. Chociaż sam pomysł wydaje się bardzo interesujący. Zainteresowanie e-sportem rośnie z roku na rok, wypromowanie wirtualnej hali mistrzostw byłoby doskonałą zachętą do zakupu gogli PSVR dla tych, którzy dotychczas stronili od wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: UploadVR / Zdjęcie: uspto.gov

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV