Przeczytaj w weekend

Spider-Man: Daleko od domu - oto oficjalna nazwa na powrót po pstryknięciu w MCU

Spider-Man: Daleko od domu jako epilog Sagi Nieskończoności po Avengers: Koniec gry zamyka kilka istotnych wątków. Wprowadza też nową nazwę.

Spider-Man: Daleko od domu jako epilog Sagi Nieskończoności po Avengers: Koniec gry zamyka kilka istotnych wątków. Wprowadza też nową nazwę.

Adam Siennica
Adam Siennica

Spider-Man: Daleko od domu porusza kwestię radzenia sobie z rzeczywistością po wydarzeniach z filmu Avengers: Koniec gry. Jednym z wątków poruszonych w filmie było samo wydarzenie pstryknięcia Thanosa i powrotu do życia dzięki działaniom grupy Avengers.

Do tej pory samo pstryknięcie miało oficjalną nazwę: Decymacja. Tak o tym mówili twórcy oraz sam Kevin Feige. Film Spider-Man: Daleko od domu wprowadza nazwę potoczną, która jest używana w świecie Marvela przez zwyczajnych ludzi na całym świecie, ale nie dotyczy ona tylko pstryknięcia, ale też powrotu. Innymi słowy nowa nazwa nie zastępuje starej, ale wyjaśnia całe wydarzenie, nie samo pstryknięcie palcami i będzie używana przez bohaterów MCU. 

Nazwa może być spoilerowa, więc będzie ona zakryta w następnym zdaniu. Czytacie na własną odpowiedzialność. Początek filmu zdradza, że wydarzenia w świecie jest nazywane słowem: Blip. Czasownik polski używany w oficjalnym tłumaczeniu to blipnięcie. Potwierdzono też, że postacie po blipnięciu powracają w miejscu, w którym zniknęli.

Spider-Man: Daleko od domu - premiera 5 lipca.

 

null

Źródło: naEKRANIE.pl / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV