Spider-Man: Daleko od domu - scenarzyści komentują teorie fanowskie

Spider-Man: Daleko od domu podobnie jak ostatnie filmy z MCU, stwarza sporo miejsca do tworzenia teorii. Do kilku z nich odnieśli się scenarzyści produkcji o Pajączku.

Spider-Man: Daleko od domu podobnie jak ostatnie filmy z MCU, stwarza sporo miejsca do tworzenia teorii. Do kilku z nich odnieśli się scenarzyści produkcji o Pajączku.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Spider-Man: Daleko od domu to nie tylko świetna przygoda i kolejny znakomity film z tym bohaterem, ale też wiele elementów budujących świat MCU. Nie tylko w scenach po napisach są elementy mogące zdradzać to, co nadejdzie w przyszłości.

Scenarzyści filmu Chris McKenna i Erik Sommers skomentowali w wywiadzie dla The Hollywood Reporter kilka z fanowskich teorii oraz nurtujących pytań, które zostały w głowach widzów po premierze filmu MCU. Zobaczcie:

 

1. Dlaczego Blip zamiast Pstryknięcia? - kwestię nazewnictwa wyjaśniał już reżyser filmu Jon Watts, który Blip odniósł do nowej nazwy na przywrócenie istnień, zaś Pstryknięcie to efekt wyparowania w wyniku działania Rękawicy Nieskończoności. Scenarzyści uznali, że będzie świetnym rozwiązaniem, aby to ludzie wymyślili swoje nowe określenie. 

2. Czy nazwa EDITH wywodzi się od byłej dziewczyny ojca Tony'ego Starka?

Jeśli chcesz prawdziwej odpowiedzi na to pytanie, to wiedzieliśmy, że Tony wymyśliłby zabawny skrót dla systemu (Even in Death I'm the Hero), tak jak dla wszystkich swoich wynalazków. Wymyśliliśmy więc najbardziej Tony'ową wersję i akurat przypadkiem powstało EDITH.

3. Czy Skrulle są odporni na EDITH? - podczas filmu system EDITH nigdy nie poinformował Petera, że ​​Nick Fury i Maria Hill byli Skrullami. Być może rasa ta jest odporna na jej działanie?

Albo Nick Fury jest na tyle sprytny, że wie, jak oszukać EDITH. Może jest częścią tej sieci? Czy Tony tworząc system wiedział o Skrullach? Jeśli tak, to czy współpracował z Nickiem i Skrullami, chcąc chronić ich nowe tożsamości?

4. Czy w MCU istnieje Multiwersum?

Ktoś z zespołu kreatywnego podzielił się pomysłem na multiwersum... natychmiast powiedzieliśmy tak. To był świetny pomysł. Wydawało nam się, że to świetny sposób, aby pomóc Beckowi osiągnąć swój cel i oszukać bohaterów oraz widownię.

5. Nick Fury i Maria Hill byli Skrullami. Czy to może dotyczyć innych postaci w MCU?

Z pewnością jest to możliwe. Nie napisaliśmy niczego konkretnie i nie zaplanowaliśmy niczego osobiście, ale myślę, że z pewnością otwiera to wiele możliwości, które są bardzo ekscytujące.

6. Czy J. Jonah Jameson był zainspirowany wersją tej postaci z gry Spider-Man na PS4? - twórcy Spider-Man: Daleko od domu planowali własną iterację na długo przed debiutem gry.

null

Źródło: hollywoodreporetr.com/zdjecie główne: marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV