Stan Pensylwania chce opodatkować brutalne gry

Pewien polityk z amerykańskiego stanu Pensylwania wpadł na pomysł dodatkowego opodatkowania gier wideo z treściami dla dorosłych odbiorców.

Pewien polityk z amerykańskiego stanu Pensylwania wpadł na pomysł dodatkowego opodatkowania gier wideo z treściami dla dorosłych odbiorców.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  przemoc 

Temat brutalnych gier wideo i ich rzekomego wpływu na umysły osób, które dopuściły się zbrodnie, regularnie powraca w mediach. Równie często pojawia się on również w polityce i nie inaczej jest tym razem. W amerykańskim stanie Pensylwania pojawił się plan opodatkowania brutalnych gier wideo. Chodzi konkretnie o produkcje z kategoriami wiekowymi M (Mature - od 17 roku życia wzwyż) oraz AO (Adults Only - dla graczy od 18 roku życia), które zawierają m.in. przemoc i treści seksualne.

Taki pomysł zgłosił Cristopher B. Quinn. Zasugerował on, by brutalne gry wideo zostały obciążone dodatkowym, 10 procentowym podatkiem. Wpływy z tego tytułu miałyby zostać przeznaczone na zwiększenie bezpieczeństwa w szkołach w Pensylwanii. To druga próba wprowadzenia tego podatku - wcześniej Quinn podjął taką próbę w październiku 2018 roku, jednak jego projekt ustawy został odrzucony. Niewykluczone, że tak samo będzie i tym razem, szczególnie że nie ma jednoznacznych badań, które wskazywałyby na związek brutalnych gier wideo z przemocą w prawdziwym życiu.

Źródło: cbr.com / fot. MadMind Studios

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV