Star Trek Tarantino to... Pulp Fiction w kosmosie. Reżyser mówi o filmie

Quentin Tarantino udzielił obszernego wywiadu portalowi Deadline, w którym opowiedział o planowanym filmie. Jaki będzie jego Star Trek?

Quentin Tarantino udzielił obszernego wywiadu portalowi Deadline, w którym opowiedział o planowanym filmie. Jaki będzie jego Star Trek?

Quentin Tarantino obecnie promuje swój nowy film Pewnego razu... w Hollywood, więc podczas wywiadu padają pytania o Star Trek. To portal Deadline.com jako pierwszy poinformował świat o tym, że słynny reżyser wymyślił historię osadzoną w świecie Star Treka i planuje ją wyreżyserować.

W rozmowie Tarantino wyjaśnił, że jest wielkim fanem serialu Star Trek: Oryginalna Seria z lat 60. Wszystko dzięki zamiłowaniu do postaci Williama Shatnera, który jego zdaniem stworzył jedną z najlepszych kreacji w historii seriali. Uwielbia jego Jamesa T. Kirka. Dlatego też podobały mu się filmy J.J. Abramsa, ponieważ Chris Pine wciela się w wersję Kirka stworzoną przez Shatnera. A to go przekonało do jego kreacji. Chwali też Zachary'ego Quinto w roli Spocka.

Tarantino wcześniej zapowiadał, że jego Star Trek będzie mieć wysoką kategorię wiekową R, czyli film nie będzie wskazany dla osób poniżej 17 roku życia. Reżyser nie sądzi, aby był to jakiś problem dla uniwersum i dodaje, że jeśli stanie za kamerą, chce to zrobić po swojemu. 

- Rozmawiamy o tym z JJ'em i to nie jest jakoś specjalnie radykalne. Nie przejmujemy się takimi sprawami. JJ powiedział mi: "Quentin, bardzo podoba mi się twój pomysł i myślę, że ze Star Trekiem możemy iść w jakimkolwiek kierunku chcemy". Jeśli tylko ludziom z Paramountu spodoba się pomysł i scenariusz. W kwestii Star Treka tak naprawdę nie mają nic do stracenia. Deadpool pokazał, że można pewne rzeczy przemyśleć i pokazać inaczej. Dlatego zanim JJ poznał mój pomysł, pomyślał, że jeśli trzeba będzie zrobić to w kategorii R, to tak też zróbmy - mówi reżyser.

Tarantino jeszcze nie wie, czy stanie za kamerą. Przyznaje w wywiadzie, że musi to przemyśleć, ale podkreśla, że bardzo podoba mu się scenariusz napisany na bazie jego pomysłu przez Marka L. Smitha. Ma jednak jakieś uwagi, nad którymi będzie pracować ze scenarzystą. Dodaje też, że jego Star Trek będzie jak... Pulp Fiction w kosmosie.

- To będzie Pulp Fiction w kosmosie. Jest w tym pewien duch Pulp Fiction, który dostrzegam, czytając scenariusz. Miałem wrażenie, że nigdy nie czytałem tekstu o filmie science fiction, który miałby w sobie coś takiego. Taki film jeszcze nie powstał. Producenci powiedzieli, że właśnie dlatego chcą go zrealizować. To coś unikalnego.

Jego zdaniem w filmie ze świata Star Treka jest pewien element gangsterski, który idealnie pasuje do tego, jak chcą to pokazać.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV