Star Trek – wiemy, kto wyreżyseruje pilot serialu o Picardzie

Serial o Picardzie zapisze się w historii uniwersum Star Treka. Wyjawiono nowe informacje.

Serial o Picardzie zapisze się w historii uniwersum Star Treka. Wyjawiono nowe informacje.

Star Trek doczeka się w 2019 roku serialu o Picardzie, który opowie o wydarzeniach po kultowym hicie Star Trek: The Next Generation.

CBS All Access oficjalnie ogłosiło, że Hanelle Culpepper wyreżyseruje pierwsze dwa odcinki serialu. Tym samym przechodzi ona do historii uniwersum Star Treka, bo nigdy wcześniej pilot lub pierwszy odcinek serialu w tym świecie nie był reżyserowany przez kobietę. Pracowała ona przy dwóch odcinkach Star Trek: Discovery. Doświadczenie zbierała też reżyserując odcinki takich seriali jak CounterpartAmerican Crime oraz Shooter.

Wyboru dokonał showrunner serialu Alex Kurtzman, który uznaje, że jest ona utalentowanym reżyserem. Chwali, że jej wybory zawsze oparte są na postaciach.

Pojawiła się też plotka ze strony That Hashtag Show o postaciach, jakie są planowane:

  • Awaryjny hologram medyczny - ma pojawić się taka postać lekarza. Robert Picardo w Star Trek: Voyager także był awaryjnym hologramem medycznym. Nowy bohater ma nazywać się dr. Smith.
  • Ma pojawić neurotyczny ekspert od pozytronowych mózgów
  • Nastoletni chłopiec z rasy Romulan
  • Ma pojawić duet dwulicowych pilotów

Nikt nie potwierdza, ani nie dementuje tej plotki. Nie wiadomo, czy powrócą inne postacie z Następnego pokolenia. Premiera pod koniec 2019 roku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: Michael Gibson/CBS

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV