Przeczytaj w weekend

Stranger Things: Zapowiedziano powieść, która przedstawi przeszłość szeryfa Hoppera

Uniwersum Stranger Things wzbogaci się o powieść Stranger Things: Darkness on the Edge of Town, która opowie o przeszłości Jima Hoppera.

Uniwersum Stranger Things wzbogaci się o powieść Stranger Things: Darkness on the Edge of Town, która opowie o przeszłości Jima Hoppera.

Stranger Things doczeka się powieści zatytułowanej Stranger Things: Darkness on the Edge of Town. Jej autorem będzie Adam Christopher i skupi się ona na historii szeryfa Jima Hoppera, w którego na ekranie wciela się David Harbour. Ma być ona fabularnym prequelem i przedstawi wydarzenia na kilka lat przed 1. sezonem - ze słów autora wynika, że akcję powieści osadzono w Nowym Jorku w roku 1977.

Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, ale na koncie NXonNetflix na Twitterze zaprezentowano okładkę książki i zdradzono, że pojawi się w niej Jedenastka, którą interesować będą pewne "pytania bez odpowiedzi". Można więc przypuszczać, że w powieści przeplatać się będą wydarzenia z roku 1983 lub 1984 (w którym dzieją się wydarzenia odpowiednio 1. i 2. sezonu) ze scenami z przeszłości.

Stranger Things: Darkness on the Edge of Town
fot. Netflix

To był wymarzony projekt i miałem radość z pisania tej książki. Jestem wielkim fanem serialu, a Jim Hopper, szeryf Hawkins jest moją ulubioną postacią. Wniknięcie w jego przeszłość w Nowym Jorku było świetnym doświadczeniem i mam nadzieję, że czytelnicy będą mieli równie wiele radości z czytania o jego dziwacznych przygodach w 1977 roku, jak ja, podczas pisania ich - napisał na swoim blogu Adam Cristopher. 

Źródło: cbr.com, twitter.com / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV