Szczygieł Donny Tartt ponownie w księgarniach

Szczygieł, doceniana i głośna powieść Donny Tartt, doczekała się nowego polskiego wydania. Poznajcie szczegóły.

Szczygieł, doceniana i głośna powieść Donny Tartt, doczekała się nowego polskiego wydania. Poznajcie szczegóły.

Wydawnictwo Znak przygotowało reedycję głośnej powieści Donny Tartt. Szczygieł bo o nim mowa, to światowy fenomen, który zachwycił licznych czytelników. To napisana z rozmachem powieść łącząca w sobie elementy wielu gatunków. 

Na podstawie Szczygła powstała w tym roku ekranizacja w reżyserii Johna Crowleya, która niestety nie weszła do polskich kin. W obrazie wystąpili m.in. Ansel Elgort, Oakes FegleyNicole Kidman i Jeffrey Wright

Oto okładka i opis nowego wydania Szczygła, które dzisiaj trafiło do sprzedaży. 

Szczygieł okładkaŹródło: Znak

Jak daleko można się posunąć, by oszukać los?

Theo Decker cudem ratuje się z wybuchu. Z ruin muzeum wykrada niewielki, dziwnie fascynujący obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu.

"Szczygieł" będzie towarzyszył Theo w podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas. Przez zakurzony labirynt podupadającego nowojorskiego antykwariatu po ciemne zakątki Amsterdamu. Obraz, który początkowo jest dla Theo bezcennym skarbem, z czasem sprowadzi go do podziemia handlarzy sztuką i sprawi, że Theo znajdzie się w samym środku śmiertelne niebezpiecznego, zaciskającego się kręgu.

"Szczygieł" to epicka powieść, która łączy w sobie elementy zagadki kryminalnej i Bildungsroman. To klasyczna opowieść o utracie i obsesji, przetrwaniu i tworzeniu siebie do nowa, i o bezlitosnych kolejach losu.

"Szczygieł" to największe wydarzenie literackie ostatniej dekady – powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera, Andrew Carnegie Medal for Excellence in Fiction i Malaparte Prize, była nominowana do National Book Critics Circle Award, Women’s Prize for Fiction i ALA Notable Books. Została wybrana najlepszą książką roku 2013 przez „New York Timesa”, znalazła się na listach najlepszych powieści wielu opiniotwórczych mediów.

Donna Tartt, nazywana nowym Dickensem, została uznana jedną ze stu najbardziej wpływowych osób według magazynu "Time".

Źródło: Źródło: Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV