Telewizory Samsunga z iTunes na pokładzie

Piekło zamarzło. Apple dogadało się z Samsungiem w kwestii udostępnienia treści z iTunes na telewizorach koreańskiej firmy.

Piekło zamarzło. Apple dogadało się z Samsungiem w kwestii udostępnienia treści z iTunes na telewizorach koreańskiej firmy.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Samsung i Apple od lat są na wojennej ścieżce, ale od czasu do czasu potrafią porozumieć się i podjąć współpracę ponad podziałami. Tak też stało się w przypadku telewizorów od Samsunga. Modele z 2018 i 2019 roku otrzymają dostęp do aplikacji iTunes, co pozwoli to odpalić filmy i seriale z biblioteki Apple. Co więcej, otrzymamy możliwość kupowania i wypożyczania treści bezpośrednio z poziomu aplikacji telewizyjnej.

Warto zauważyć, że iTunes będzie aplikacją na wyłączność dla Samsunga, przynajmniej na razie. Telewizory będą mogły także komunikować się za pośrednictwem AirPlay 2, standardu bezprzewodowego przesyłania danych opracowanego przez inżynierów Apple.

Dostęp do nowej aplikacji otrzymamy po wykonaniu aktualizacji oprogramowania. Dziennikarze serwisu The Verge twierdzą, że pojawienie się iTunes w ofercie Samsunga to kolejny krok Apple na drodze do wejścia na rynek VoD. Być może w ten sposób firma robi przymiarki do uruchomienia własnego serwisu streamingowego. Zwłaszcza że według przecieków Apple chce uruchomić tę usługę w tym roku. Nie można wykluczyć, że współpraca z Samsungiem ma być czymś w rodzaju poletka doświadczalnego przed odpaleniem właściwego serwisu.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV