Repertuar kin Nowość Program TV

Telewizory Samsunga z iTunes na pokładzie

Piekło zamarzło. Apple dogadało się z Samsungiem w kwestii udostępnienia treści z iTunes na telewizorach koreańskiej firmy.

Samsung i Apple od lat są na wojennej ścieżce, ale od czasu do czasu potrafią porozumieć się i podjąć współpracę ponad podziałami. Tak też stało się w przypadku telewizorów od Samsunga. Modele z 2018 i 2019 roku otrzymają dostęp do aplikacji iTunes, co pozwoli to odpalić filmy i seriale z biblioteki Apple. Co więcej, otrzymamy możliwość kupowania i wypożyczania treści bezpośrednio z poziomu aplikacji telewizyjnej.

Warto zauważyć, że iTunes będzie aplikacją na wyłączność dla Samsunga, przynajmniej na razie. Telewizory będą mogły także komunikować się za pośrednictwem AirPlay 2, standardu bezprzewodowego przesyłania danych opracowanego przez inżynierów Apple.

-
-

Dostęp do nowej aplikacji otrzymamy po wykonaniu aktualizacji oprogramowania. Dziennikarze serwisu The Verge twierdzą, że pojawienie się iTunes w ofercie Samsunga to kolejny krok Apple na drodze do wejścia na rynek VoD. Być może w ten sposób firma robi przymiarki do uruchomienia własnego serwisu streamingowego. Zwłaszcza że według przecieków Apple chce uruchomić tę usługę w tym roku. Nie można wykluczyć, że współpraca z Samsungiem ma być czymś w rodzaju poletka doświadczalnego przed odpaleniem właściwego serwisu.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Materiały prasowe

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Norbert Zaskórski
Plotka
-

Dragon Ball Super – kiedy powróci…

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje na temat kontynuacji serialu Dragon Ball Super.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.