Przeczytaj w weekend

The Mandalorian - Pedro Pascal nie jest w kostiumie. Kto gra postać na planie?

Bryce Dallas Howard, reżyser jednego odcinka The Mandalorian, zdradziła ciekawostkę zza kulis. Okazuje się, że Pedro Pascal nie gra cały czas tej postaci na planie.

Bryce Dallas Howard, reżyser jednego odcinka The Mandalorian, zdradziła ciekawostkę zza kulis. Okazuje się, że Pedro Pascal nie gra cały czas tej postaci na planie.

Adam Siennica
Adam Siennica

The Mandalorian to opowieść o Mandalorianinie, którego twarz cały czas jest schowana. Nosi on hełm, którego nigdy nie zdejmuje w miejscu publicznym i widzowie nigdy nie widzą jego twarzy. Wiemy, że Pedro Pascal gra tę postać, ale według nowych informacji nie jest on cały czas osobą, którą widzimy na ekranie w kostiumie, a tylko jego głosem.

Bryce Dallas Howard, reżyserka 4. odcinka, w  rozmowie z Vulture zdradziła, że podczas pracy nad swoim odcinkiem w ogóle nie pracowała na planie z Pedro Pascalem, który był na próbach do sztuki Król Lear na Broadwayu. 

Mandalorianina na planie gra dwóch dublerów. Pierwszym jest Brendan Wayne, wnuk legendarnego Johna Wayne'a, a drugim Lateef Crowder, kaskader i aktor kina kopanego, znany mistrz capoeiry. Według Howard to właśnie Wayne jest głównie Mandalorianinem na planie i powrócił w 2. sezonie, który jest obecnie kręcony. Wszystko wskazuje więc, że Crowder występuje raczej w scenach akcji.

Natomiast Brendan Wayne w rozmowie z portalem dodaje, że pracując na planie, często rozmawiał z Pedro Pascalem i wymieniali się spostrzeżeniami, które miały doprowadzić do stworzenia wspólnej kreacji. Ważne są wszelkie detale - sposób chodzenia i ruchy ciała. Innymi słowy Wayne dostaje różne wskazówki od Pascala, a Pascal od Wayne'a, które ten wykorzystuje podczas nagrywania dialogów.

Postać Wayne'a staje się pewnym symbolem The Mandalorian. W końcu serial czerpie z klasyki westernu pełnymi garściami, a dzięki wystąpieniu w głównej roli wnuka Johna Wayne'a znanego z wielu westernów, jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

 

 

Źródło: collider.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV