Tofifest 2019: Pawlikowski i Holland otrzymają Złote Anioły

Paweł Pawlikowski i Agnieszka Holland to kolejni twórcy kina, którzy na Tofifest 2019 zostaną wyróżnieni Złotymi Aniołami.

Paweł Pawlikowski i Agnieszka Holland to kolejni twórcy kina, którzy na Tofifest 2019 zostaną wyróżnieni Złotymi Aniołami.

Michalina Reda

Michalina Reda

Tofifest 2019 ruszy w Toruniu już od 19 października, a od jakiegoś czasu do sieci trafiają informacje na temat kolejnych laureatów statuetek Złotego Anioła, przyznawanych twórcom kina za niepokorność twórczą. Wiemy, że nagrodzeni nimi zostaną Dawid Ogrodnik, Maja Ostaszewska czy Krzysztof Globisz - dziś potwierdzono także, że statuetki otrzymają również Agnieszka Holland i Pawel Pawlikowski.

Holland to polska reżyserka i scenarzystka, nominowana do Oscara za scenariusz filmu Europa Europa. Do jej najbardziej znanych dzieł należą między innymi Pokot, W ciemności czy Obywatel Jones, który w tym roku zdobył statuetkę Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pawlikowski natomiast stworzył słynną Idę, czyli pierwszy polski film, który otrzymał Oscara w kategorii Najlepszy film anglojęzyczny. Jest także twórcą nagradzanej Zimnej wojny czy filmów Lato miłości i Ostatnie wyjście.

Paweł Pawlikowskifot. materiały prasowe

Agnieszka Holland i Paweł Pawlikowski odbiorą statuetki na gali zamknięcia festiwalu w sobotę, 26 października w CKK Jordanki.

Źródło: tofifest.pl / zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV