Przeczytaj w weekend

Tofifest 2019: Polska premiera The Burnt Orange Heresy na festiwalu

Międzynarodowy Festiwalu Filmowy Tofifest 2019 wyjawił ciekawą informację o projekcji interesująco zapowiadającego się filmu.

Międzynarodowy Festiwalu Filmowy Tofifest 2019 wyjawił ciekawą informację o projekcji interesująco zapowiadającego się filmu.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  tofifest 2019 

The Burnt Orange Heresy to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów artystycznych 2019 roku, o który walczą największe festiwale na świecie. Tofifest 2019 wygrał batalię na Polskę i to własnie tam będzie polska premiera opowieści, w której grają m.in. Donald Sutherland i Mick Jagger.

Jest to adaptacja, docenionej przez krytykę, powieści Charlesa Willeforda Herezja oranżu palonego, która skupia się na losach ekscentrycznego milionera Cassidy’ego (Mick Jagger), który niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się.

Za kamerą stoi Giuseppe Capotondi, który znany jest z pracy przy serialach Stacja Berlin oraz Suburra Film trafi też do dystrybucji w kinach w całej Polsce dzięki Best Film.

17. Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w dniach 19-27 października 2019. Więcej informacji na stronie www.tofifest.pl

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV