Przeczytaj w weekend

Top Dogg: nowy kryminał Jensa Lapidusa za kilka dni

Top Dogg to nowa powieść Jensa Lapidusa, w której powrócą znani już polskim czytelnikom bohaterowie.

Top Dogg to nowa powieść Jensa Lapidusa, w której powrócą znani już polskim czytelnikom bohaterowie.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Top Dogg - taki tytuł nosi nowa powieść Jensa Lapidusa, szwedzkiego autora powieści kryminalnych. Jest to zarazem trzecia powieść (po VIP room oraz Sztokholm delete  o nietypowym duecie, eksgangsterze Teddym i adwokatce Emelie.

Top Dogg ukaże się nakładem wydawnictwa Marginesy jeszcze w tym tygodniu, 17 lipca. Powieść będzie liczyła 512 stron.

Poniżej możecie obejrzeć okładkę oraz przeczytać oficjalny opis tej powieści:

Top Dogg - okładkaŹródło: Marginesy

Tajemnicza grupa wpływowych mężczyzn przez dziesięciolecia wykorzystywała seksualnie nastolatki, brutalnie uciszając każdego, kto tylko spróbował ją zdemaskować.
W trzeciej części cyklu o osobliwych partnerach, eksgangsterze Teddym i adwokatce Emelie, sprawa siatki powraca i zyskuje na aktualności. Utworzona przez policję specjalna jednostka ma za zadanie odkryć, kto należał do szajki, ale śledztwo utyka w martwym punkcie. Do tego jedyna z wykorzystywanych kobiet, która zgodziła się zeznawać, zostaje zamordowana. Zdesperowana Emelie zwraca się o pomoc do swojego byłego partnera i kochanka. Ktoś jednak próbuje zmylić ich trop, sięgając po ekstremalne środki.
Nikola, siostrzeniec Teddy’ego, postanawia nie popełniać przestępczych błędów wuja. Ale gdy w porachunkach gangsterskich ginie jego najlepszy przyjaciel, chęć zemsty zwycięża nad rozsądkiem. Życie na krawędzi prowadzi też studentka Roksana, marząca o tym, by zostać zauważoną, bawić się w najlepszych klubach i liczyć w towarzystwie nadającym ton bogaczy… Ściga ją jednak samozwańczy król koksu. Żeby wyjść z tego starcia zwycięsko, Roksana musi zrobić coś równie szalonego, co śmiertelnie niebezpiecznego.

Źródło: Marginesy / fot. Marginesy

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV