Top Showmax – Najlepsze filmy
Filmy sensacyjne, filmy kryminalne, horrory, science fiction, komedie. Na Showmax kino gatunkowe radzi sobie bardzo dobrze. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Jakie są jednak najlepsze obrazy, niezależnie od ram gatunkowych? Na wyróżnienie zasługuje klasyka czy może błyszczą nowości? Wybraliśmy dla Was najlepsze obrazy zarówno pod względem artystycznym, jak i komercyjnym. Poznajcie 10 pozycji, które zdecydowanie polecamy.
Filmy sensacyjne, filmy kryminalne, horrory, science fiction, komedie. Na Showmax kino gatunkowe radzi sobie bardzo dobrze. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Jakie są jednak najlepsze obrazy, niezależnie od ram gatunkowych? Na wyróżnienie zasługuje klasyka czy może błyszczą nowości? Wybraliśmy dla Was najlepsze obrazy zarówno pod względem artystycznym, jak i komercyjnym. Poznajcie 10 pozycji, które zdecydowanie polecamy.
Poszukiwacze zaginionej arki
Raiders of the Lost Ark przygód Indiany Jonesa jest w powszechnej opinii najlepsza. Ciężko jednoznacznie wymienić, co jest najlepsze w tej realizacji. Jako film przygodowy obraz jest wręcz idealny i nic dziwnego, że po dziś dzień wyznacza kierunek dla kina rozrywkowego. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że każda hollywoodzka superprodukcja przygodowa inspirowana jest pierwszymi przygodami Indiany Jonesa. Klasyczna stała się również postać głównego bohatera, który wyróżnia się wśród filmowych protagonistów inteligencją, naukowym podejściem do przygód i zawadiackim poczuciem humoru.
Mission Impossible
Jeden z najlepszych filmów akcji w historii. Remake klasycznego serialu z lat siedemdziesiątych okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tom Cruise w roli Ethana Hunta stał się kolejnym ikonicznym bohaterem, któremu mógłby dorównać jedynie James Bond. Pierwszy film zapoczątkował wieloczęściową serię. Co prawda kolejne odsłony nie dorównują poziomem filmowi z 1996, jednak na przestrzeni lat wyrobiły renomę marce Mission: Impossible, dzięki czemu stała się ona wyznacznikiem tego, co dobre w kinie akcji.
Ojciec Chrzestny
Kto z nas nie kojarzy słynnej „propozycji nie do odrzucenia”, sylwetki Marlon Brando w roli Don Corleone czy niezapomnianej sceny zamachu przy straganie z owocami. The Godfather był jednym z pierwszych filmów pokazujących włoską mafię, jako organizację z głębokimi wartościami, dla której honor i szacunek odgrywają pierwszoplanową rolę. Można powiedzieć, że obraz Francis Ford Coppola przełamał pewne tabu i zaprezentował przestępców jako ludzi z krwi i kości, mających swoje demony, ale też próbujących żyć według zasad społecznych. Ojciec Chrzestny zapoczątkował swoistą modę na tę tematykę, która trwa z resztą do dziś – w kinie, w telewizji czy w grach komputerowych.
Forrest Gump
Forrest Gump to amerykański film autorstwa Robert Zemeckis z 1994 roku. Film został nagrodzony sześcioma Oskarami, między innymi za pierwszoplanową rolę męską, za efekty specjalne, reżyserię i w kategorii najlepszego filmu. To jeden z tych obrazów, który łączy prawie wszystkich fanów kinematografii. Ze świecą szukać krytykantów tej pozycji. Reżyseria, montaż oprawa audiowizualna – wszystkie te elementy są tutaj majstersztykiem. Duże wrażenie robią utwory muzyczne ozdabiające każdy prezentowany okres historyczny. Najistotniejsza jest oczywiście sama opowieść, w której cierpiący na zespół Aspergera chłopak podbija świat.
Chinatown
Chinatown Roman Polanski to obraz podchodzący z wielkim szacunkiem do klasyki kina noir. Estetyka opowieści jest niezwykle klimatyczna i przywodzi na myśl stare czarno białe historie o detektywach i szubrawcach. Forma Chinatown sugeruje, że mamy do czynienia z obrazem tradycyjnym, jednak treść to zupełnie inna bajka. Mroczna, dwuznaczna i postmodernistyczna fabuła to domena Romana Polańskiego, a Chinatown to najważniejszy obraz w jego filmografii. Warto też zaznaczyć, że dzięki głównej roli w tej produkcji, Jack Nicholson uzyskał status gwiazdy w Hollywood. Zdecydowanie warto.
Bogowie
Bogowie to polski obraz Łukasz Palkowski opowiadający o słynnym kardiochirurgu Zbigniewie Relidze. Film ogląda się jak świetnie zrealizowany thriller, pełen nieszablonowych zwrotów akcji i rozwiązań fabularnych, od których włos jeży się na głowie. Przy tym wszystkim twórcy ustrzegli się dziur logicznych i błędów scenariuszowych. Wszystko tu gra jak w szwajcarskim zegarku. Poznajemy postać i historię Zbigniewa Religi tak dokładnie, jakbyśmy byli jego współpracownikami. Wszystkie wydarzenia towarzyszące słynnemu przeszczepowi z 1985 roku zostają nam przedstawione w sposób jasny, klarowny i czytelny, nie tracą przy tym dynamiki akcji.
Jak wytresować smoka
How to Train Your Dragon to animacja posiadająca dużo ciepła i mądrości. Główny bohater, aby stać się wojownikiem, musi oswoić prawdziwego smoka. Podczas tresury pojawia się przyjaźń, która może góry przenosić. Ten niecodzienny duet staje do walki ze złem i mimo przeciwności losu odnosi wielkie sukcesy. Nie w bitwach czy wojnach, a w przyjaźni i miłości.
Trzy kolory : Niebieski
Z całej trylogii to właśnie Trzy kolory: Niebieski jest najbliżej naszym sercom. Niesamowita, nostalgiczna estetyka sprawia, że opowieść o stracie i samotności nabiera niezwykłego wyrazu. Krzysztof Kieślowski był mistrzem budowania nastroju i generowania specyficznego klimatu do swoich życiowych opowieści. Niebieski jest esencją jego talentu. To prawdziwe arcydzieło, w którym twórca rozprawia się z tematami egzystencjalnymi, zostawiając na chwilę kwestie moralne. Ta chwila oddechu sprawia, że możemy nabrać dystansu i spojrzeć na życie z innej perspektywy.
Lektor
The Reader to poruszająca opowieść o miłości i dorastaniu, dotykający również tematów moralności. Nastoletni Michael wdaje się romans z dużą starszą od siebie, tajemniczą kobietą. Po latach, już jako student prawa, spotyka swoją byłą kochankę na ławie oskarżonych o nazistowskie zbrodnie. Jak pogodzić nieposkromione uczucie z niewątpliwym złem, które uczyniła osoba którą się kocha? Film jest zarówno ciężki, jak i bardzo piękny. Stawia wiele trudnych pytań etycznych, na niektóre opowiada na inne nie. Pozostawia widza z mętlikiem w głowie i wieloma kwestiami do przemyślenia.
To nie jest kraj dla starych ludzi
Bracia Ethan Coen specjalizują się zarówno w komediach, jak i thrillerach. No Country for Old Men jest waśnie takim mrocznym dreszczowcem, opowiadającym historię o chciwości, sprowadzającej na głównego bohatera zło, które przed niczym się nie cofnie. Film obfituje w wiele motywów charakterystycznych dla autorskiego stylu braci Coen. Narracja jest powolna, jednak napięcie nawet na moment nie daje widzowi odpocząć. Klasyczny thriller z domieszką kina artystycznego. Kolejna perełka.
Źródło: zdjęcie główne: Paramount Pictures
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat