Przeczytaj w weekend

Tym w MCU różnią się Blipnięcie i Pstryknięcie. Gdzie wracają postacie?

Jaka jest różnica między Blipnięciem a Pstryknięciem w MCU? Szef Marvel Studios, Kevin Feige, zabrał głos w tej sprawie.

Jaka jest różnica między Blipnięciem a Pstryknięciem w MCU? Szef Marvel Studios, Kevin Feige, zabrał głos w tej sprawie.

Spider-Man: Daleko od domu wprowadził nowe pojęcie do słowniczka MCU - Blip (tudzież Blipnięcie) jest więc określeniem używanym w kontekście opisania powrotu wymazanych w następstwie działań Thanosa postaci. Przypomnijmy, że oficjalną nazwą na efekt Szalonego Tytana jest Decymacja, choć amerykańskie portale popkulturowe zdecydowanie częściej sięgają po termin Pstryknięcie (ang. Snap). Zależność obu pojęć opisał teraz prezes Marvel Studios, Kevin Feige:

To wszystko potoczyło się naprawdę szybko. My sami zawsze odnosiliśmy się do tego jak do Blipu, ale później opinia publiczna przyjęła nazwę Pstryknięcie. Wydawało się nam całkiem zabawne, że dzieciaki z liceum określiły to przerażające i zmieniające cały Wszechświat wydarzenie jako Blip. Zawęziliśmy nieco to pojęcie; Pstryknięcie dotyczy więc zniknięcia postaci w końcówce filmu Avengers: Wojna bez granic. Blip związany jest z powrotem postaci w finale produkcji Avengers: Koniec gry... 

Z kolei reżyser Daleko od domu, Jon Watts, odniósł się do wciąż rozpalającej umysły fanów MCU kwestii tego, gdzie wróciły uprzednio wymazane postacie - czy jest to to samo miejsce, w którym zniknęły:

Co stałoby się z ludźmi gdzieś podróżującymi, z tymi, którzy byli w autach lub samolotach? Z całą pewnością one nie blipnęły gdzieś na środku nieba, by potem spaść do morza - zbyt wielu ludzi zginęłoby w ten sposób. Jest tak wiele pytań, ale my staramy się odpowiedzieć wyłącznie na te, które były związane z naszą historią. 

Dodając później:

W tym rzecz - każdy w jakiś sposób wraca bezpieczny. Nie wydaje mi się, by ludzie pojawiali się nagle na Ziemi i spadali w głębiny oceanu. To nie byłoby to zakończenie, które zaplanował Tony Stark. (...) Było tu tak wiele kwestii. Co z bliźniakami? Jedno z nich jest pięć lat starsze - to byłoby dopiero dziwne. Thanos mówił o połowie wszystkich żywych stworzeń, więc czy dotyczy to też bakterii? Czy połowa bakterii jelitowych znika i ludzie nagle zaczynają chorować?

Spider-Man: Daleko od domu macie właśnie okazję oglądać na ekranach kin. 

null

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Marvel/movieweb.com

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Hayley Atwell

Hayley Atwell

ur. 1982, kończy 38 lat

Lily James

Lily James

ur. 1989, kończy 31 lat

Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk

ur. 1984, kończy 36 lat

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski

ur. 1980, kończy 40 lat

Marshall Allman

Marshall Allman

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV