Valve Index wyprzedał się na wszystkich 31 rynkach

Niecałe dwa miesiące po premierze trailera Half-Life: Alyx gogle Valve Index są niemal nie do zdobycia. Nowa gra z uniwersum Half-Life może napędzić branżę VR.

Niecałe dwa miesiące po premierze trailera Half-Life: Alyx gogle Valve Index są niemal nie do zdobycia. Nowa gra z uniwersum Half-Life może napędzić branżę VR.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Pierwsze materiały z gry Half-Life: Alyx ujawniono światu21 listopada 2019 roku. Po kilku dniach okazało się, że z półek amerykańskiego Steama zniknęły gogle wirtualnej rzeczywistości Valve Index, do których dorzucano wspomniany tytuł. Nowa gra od Valve napędziła sprzedaż gogli korporacji i wszystko wskazuje na to, że może tchnąć nowe życie w branżę VR. Dziś pełnego zestawu Valve Index nie kupimy na żadnym rynku.

Redakcja serwisu Road to VR postanowiła sprawdzić zapasy magazynowe 31 krajów, w których sprzedaje się sprzęt z linii Index. Korporacja Valve oddała klientom do dyspozycji kilka ofert: oddzielenie można kupić gogle, kontrolery i stacje bazowe. Oprócz tego przygotowano dwa pakiety zawierające odpowiednio gogle i kontroler oraz wszystkie elementy rodziny Index.

15 stycznia 2020 zestawu Valve Index VR Kit zawierającego wszystkie elementy nie kupimy na żadnym rynku, podobnie jak stacji bazowych. Jedynie w Japonii uchowały się ostatnie pary gogli oraz zestawy z goglami i kontrolerami.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie Indexem Valve przeprojektowało stronę produktu na Steamie i dodało przycisk „Poinformuj mnie”. Dzięki niemu gracz może zaznaczyć, jakie produkty z linii Index go interesują i zapisać się do specjalnego newslettera. Kiedy pożądane produkty ponownie pojawią się na danym rynku, gracz zostanie o tym poinformowany za pośrednictwem maila.

Źródło: Road to VR / Zdjęcie: Valve

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV