Przeczytaj w weekend

W tydzień wartość Netflixa spadła o 24 miliardy dolarów

Ostatni tydzień nie był szczęśliwy dla największego gracza na rynku treści SVoD. Po opublikowaniu raportu kwartalnego kurs akcji Netflixa zaliczył kolosalny spadek.

Ostatni tydzień nie był szczęśliwy dla największego gracza na rynku treści SVoD. Po opublikowaniu raportu kwartalnego kurs akcji Netflixa zaliczył kolosalny spadek.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  netflix 

Sześć dni. Tyle było trzeba, aby rynkowa wartość Netflixa zmalała blisko o dwadzieścia pięć miliardów dolarów. Tak kolosalny spadek jest efektem opublikowania raportu z kwartalnej działalności firmy, który nie nastroił inwestorów zbyt optymistycznie.

Jak się okazało, po raz pierwszy w historii firmy liczba subskrybentów w Stanach Zjednoczonych spadła w porównaniu do poprzedniego okresu rozliczeniowego. Niezadowalające są także wzrosty w skali globalnej. Choć w ostatnim kwartale Netflix zyskał aż 2,7 mln nowych subskrybentów, wynik ten jest bardzo daleki od zakładanych celów biznesowych – firma liczyła na to, że w okresie od kwietnia do czerwca uda jej się pozyskać 5 milionów nowych użytkowników na całym świecie.

Tuż po ogłoszeniu raportu akcje Netflixa zaczęły pikować, na przestrzeni kilku ostatnich dni ich wartość zmalała o 15 proc. Choć dziś akcje powoli zyskują na wartości, to jeszcze nie koniec problemów, jakie ma przed sobą ten medialny gigant. Spadek zainteresowania subskrypcjami w Stanach Zjednoczonych może być spowodowany ostatnimi podwyżkami abonamentu oraz konkurencją ze strony nowych serwisów SVoD, które pojawiły się na rynku w tym roku.

Co więcej, sytuacja będzie się tylko zaostrzać. Wkrótce zadebiutują także platformy Disney+, HBO Max oraz NBCUniversal, które mogą przyczynić się do dalszego spadku zainteresowania Netflixem.

Źródło: comicbook.com / Zdjęcie: Mateirały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV