Warcraft miał być trylogią. Reżyser zdradza pomysły

Warcraft: Początek miał zapoczątkować trylogię, która przedstawiałaby losy orków i poszukiwanie przez nich nowego domu.

Warcraft: Początek miał zapoczątkować trylogię, która przedstawiałaby losy orków i poszukiwanie przez nich nowego domu.

Warcraft: Początek to film z 2016 roku na podstawie popularnej serii gier Blizzard, która została zapoczątkowana w roku 1994. Produkcja ta nie spotkała się z uznaniem krytyków i zarobiła mniej, niż pierwotnie zakładano. Wszystko to sprawiło, że raczej nie doczekamy się kontynuacji, a początkowo były takie plany.

Duncan Jones, reżyser filmu, zdradził w rozmowie z serwisem Collider, że zakładał stworzenie trylogii, która miała skupić się na losach orków i poszukiwaniu przez nich nowego miejsca do życia.

Dla mnie jest to historia Gul'dana i odkrywania prawdy. Zabierania orków z umierającego świata do nowego domu, na planetę Azeroth. Miało się to wydarzyć dzięki jego synowi, który miał stać się bohaterem znanym jako Thrall [tutaj reżyser prawdopodobnie użył skrótu myślowego - Thrall był synem Durotana, nie Gul'dana - przyp. red.]. Ta historia miała być o orkach opuszczających swoją ojczyznę i znajdujących nowy dom w Azeroth, to miał być plan na trzy filmy, który chciałem zrealizować. 

Reżyser stwierdza również, że niektórzy docenili film dopiero po pewnym czasie od premiery. Przyznaje jednak, że najprawdopodobniej nie ma już szans na stworzenie kontynuacji.

Zrobiłem ten film najlepiej jak umiałem i miałem nadzieję, że przypadnie do gustu widzom. Wydaje mi się, że wraz z upływem czasu ludzie zaczęli doceniać film bardziej niż krytycy przy premierze, ale niestety sądzę, że nie zrobimy już kontynuacji. 

Źródło: collider.com / fot. Universal Pictures

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV